Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Makyaj Önerileri

Şişman değilsiniz, ama sempatik bir “yuvarlaklığınız” var. Henüz gençsiniz, güzel bir cildiniz, parlak ve sağlık fışkıran bir teniniz olduğu için şanslısınız. Güzel görünümünüz çevrenizde kıskançlıklar yaratıyor.

Yuvarlak Yüz

Belki de size yanaklarınızı çukurlaştırmak, yüz çizginizi hafifletmek, yüzünüzü temizlemek için bazı hileler öğretmişlerdir. Oysa, böyle bir güzelliğiniz varken, niçin yanaklarınızın yuvarlaklığını gölgelemek istiyorsunuz? Aksine bundan maksimum derecede yararlanmaya bakın.

Yuvarlak Yanaklarınızla Güzel Olmanız İçin Öneriler

– Çok hafif renklendirilmiş, mümkün olduğu kadar teninizin rengine yakın, genellikle; çok açık renk bir taban kullanın.

– Yanaklarınızı, tatlı pembe renkli bir toz far ile yumuşatın; bu sizin kişiliğinizi ve tipinizi belirginleştirecektir.

– Saydam bir pudra tabakasından da vazgeçilemez. Unutmayın ki, pudra aynı zamanda dıştan gelen maddelerin saldırılarına karşı da bir koruyucu görevi üstlenmiştir.

– Gözlere gelince, özellikle vamp bir kadın gibi bakmayın. Bu gülünç olacaktır. Yüzünüzün bu bölgesinde canlı, neşeli olun. Bilgiç, ukala bir hava veren koyu renklerden, sedefli renklerden kaçının. Daha donuklaştırıcı mat farlar da seçmeyin.

– Açık renkleri seçin: maviler, yeşiller, açık griler, sarı-bejler. Eğer Cesaretiniz varsa, göz kapaklarınızın Çevresinde pembe hare yapabilirsiniz.

Her defasında: kaşların üzerine;
– kaşların altına
– iki gözün arasına (eğer ikisinin arasındaki uzaklık çok değilse)
– alt göz kapağının altına ve ortasına sedefli bir farı hafifçe sürerek bakışlarınızı parlaklaştırmayı ihmal etmeyin.

Bu, gözünüze parlaklık verecek, irisinizin rengini canlandıracaktır.

– Pembe ve canlı bir dudak ruju seçin.

Not: Bu tip makyajla giysileriniz arasında bir uyum yaratmaya çalışın. Giysilerinizi çok sıkı seçmeyin, bu sizi gerçekte olduğunuzdan çok daha şişman gösterecektir. Yumuşak ve tatlı renkleri tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*