Türklerin En Çok Sevdiği 10 Yemek Tarifi

Zengin kültür ve yöresel lezzetlere önem veren millet olarak Türk kültüründe yapmak hem meşakkatli hem bir o kadar lezzetli tatlara sahip 10 popüler yemeğimizi sizler için yemek kulübü ailesi olarak hazırladık.

En Iyi Türk Yemekleri

Hemen hemen her mutfakta görebileceğimiz en kolay yemek tariflerimiz sizlerle. Yediden yetmişe kimsenin hayır diyemeyeceği hem kolay hem de oldukça lezzetli tariflerimizi sizler için listeledik.

Mantı

Yöresel tatlardan en çok tercih edilen mantı herkesin vücudu da çok yormadan rahatlıkla tüketebileceğimiz kolay yemeklerdendir. Kayseri yöresinde sıklıkla yapıldığı bilinen mantının tahmini olarak kırka yakın katlama şekli olduğu bilinmektedir. Sarımsaklı yoğurt, hamur ve kıymanın mükemmel karışımı sonucunda yapılan bu yemeğimizi yemeyen bin pişman.

Börek

Hem çayın yanında hem sofralarımızda sık sık alışık olduğumuz aperatifler den olan çocuklarınızın da vazgeçemeyeceği bir lezzet olan çat kapı gelen konuklarınız için pratik bir lezzettir. Sizler de sofralarınızda kolay yemek tarifleri önerisi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Taze sebzeler ve kıymanın bir araya gelerek bizlere muhteşem lezzetlerden bir tanesi de lahmacun olduğunu hatırlatalım. Lahmacun öğlen veya akşam yemeklerinde tercih edilen yanında bol köpüklü ayran olmadan tadı yarım kalan pratik ve oldukça lezzetli yemek tarifimizdir.

Şiş Kebap

Türk mutfağının en sevilen lezzetleri arasında yer alan et yemeklerine bir yenisini eklemeye hazır mısınız? Oldukça pratik bir şekilde hazırlanan yemeğimiz mangal ve ateşin muhteşem gücünden yararlanılarak yapılan vazgeçilmez tatlarımızdan birisidir.

Menemen

Her ne kadar öğrenci yemeği olarak görülse de kimsenin hayır demeyeceği lezzetler arasında menemeni başyapıt olarak gösterebiliriz. Vitamini içerisinde taze sebzelerin yanı sıra etle taçlandıracağımız sevilesi menemen her daim sofralarımızda servise hazır ve nazır beklemektedir.

Güllaç

Özellikle ramazan sofralarında tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başaran güllaç tatlısını aslında her dönem hatırlamaya değer tadı ve kolay tarifleriyle hayır diyemeyeceğimiz lezzetlerden.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma

Özel günlerin haricinde her an tüketebileceğiniz ve zeytinyağlı yemeklerin en nefis tatlarından olan zeytinyağlı yaprak sarmayı kim sevmez ki? Hem yetişkinlerin hem çocuklarınızın en çok sevdiği zeytinyağlı yaprak sarmayı arzu ettiğiniz şekilde servise hazır hale getirebilirsiniz.

Lokum

Türk mutfak kültürünün en eski ve en vazgeçilmez ikramlarından olan lokumu başta Türk kahvesi yanında ve istediğiniz her öğünde ağızlarınızı tatlandırmak için tüketebilirsiniz.

Pilav

Sofralarımızın demir başı olarak nitelendirsek yeridir. Sulu yemeklerinizin vazgeçilmezidir. Aynı zamanda çocuklar tarafından zorluk çıkarmadan tüketilen ana öğün yemeğidir.

Çiğköfte

Bulgur, et ve acı başta olmak üzere yeşilliklerle taçlandırılan damak şöleni ve en kolay yemek tariflerinden olan çiğköfteyi afiyetle yiyebilirsiniz.

Mutfak kültürümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan bu eşsiz 10 lezzetli tarif ile tüm dünyada adımızdan söz ettirmeyi başarmış bulunuyoruz.

Bu yazı 02 Ocak 2018 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.889 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*