Törpü Nasıl Yapılır?

Törpü yapmak bir kadın için şüphesiz çok önemlidir. Manikürün en önemli alt kategorisi olan törpü konusunda çok dikkatli olmalısınız. Tırnaklarınıza yapacağınız bakım her yönden sizi etkileyecektir. Tırnaklar kadınlarda dikkat çektiğinden dolayı bakım da kusursuz işlem yapılmalıdır.

Tırnaklarınız sizin ne denli bakımlı olduğunuzun bir göstergesi olduğundan dolayı çok dikkatli davranmalısınız.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalar var. İlk olarak tırnaklarınız törpülerken çok sert davranmaktan kaçınmalısınız. Çok sert törpü yaparsanız tırnağınızda kırılmalar ve çatlamalar meydana gelecektir.

Tırnak törpülemeye ilk olarak tırnağın orta yerinden başlanmaktadır. İleri, geri, yumuşak fakat seri hareketler ile önce tırnak boyuna istenen şekli veriniz ve ardından tırnakların yanlarında gerekli düzeltmeleri yapınız. Tırnak yanlarını çok sivri bırakmamaya özen gösteriniz. Eğer yanlarını çok sivri bırakırsanız batmalara yol açacaktır. Evinizde tırnak törpülerken çok dikkatli olmanız gerekiyor, çok sert darbeler uygulamaktan kaçınmalısınız ve asla metal törpü kullanmayınız.

Tırnağa hasar vermemek adına tahta törpüler kullanmanız uygun olacaktır.

Törpü yaparken dikkatli olursanız eğer hem sağlık ile karşılaşmazsınız hem de kaliteli bir törpü yapmış olursunuz. Evinizde manikür yapmak aslında çok mantıklı diyebiliriz. Uygulamalarını doğru yaparsanız, dikkatli davranırsanız herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşma olasılığınız yok.

Kendiniz yaptığınızdan dolayı da hem istediğiniz şekilleri rahatlıkla verebileceksiniz. Törpü konusunda dikkat edilmesi gerekilen noktaları iyice kavramalısınız ve doğru bir uygulama yapmalısınız. Böylelikle kaliteli bir törpü, dikkat çeken bir bakım yapmış olursunuz!

Bu yazı 05 Nisan 2014 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 13.605 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*