Teraryum Kurma Rehberi – 1 – Giriş

Son yıllarda hobisinde adeta bir patlama yaşandı. Gittikçe koşturmaca içine giren dünyamızda, evdeki bir doğa parçası birçok insana, çalışmayla geçen bir günün sonunda huzur içindeki hayvanlarını seyrederek rahatlama fırsatı vermektedir. Zengin şekilde bitkilendirilmiş ve şelale de bulunan iç mekan ormanlarında gezinen bukalemunlar, madagaskar gekoları ve küçük, renkli kurbağalar bunlara örnek olarak verilebilir. Tüm bu hayvanların büyüleyici davranışlarını gözlemlemek büyük keyif vermektedir. Bu da, iyi donanımlı petshoplarda bulunabilecek yüksek kaliteli teknik ekipman, çok çeşitli aksesuarlar ve yem türleri yanında bu hayvanların ihtiyaçları hakkında geniş bir bilgi sayesinde mümkün olmuştur.

teraryum1

Seçenek açısından zengin bir teknik ekipman, aksesuar ve yem çeşitleri hakkında size bir bilgi ziyafeti sunan bu yazılarımız ile teraryum hayvanı beslemeye hevesli olanlar için teraryum hobilerini başarılı bir şekilde sürdürmelerine büyük bir katkıda buluduğumuzu düşünüyoruz.

terrarium

Gelecekte sahibi olacağınız teraryum hayvanınızı alırken, “küçük sevimli kertenkeleniz” için minik bir teraryum şeçmemeniz gerektiğini, kertenkeleniz 80 santim uzunluğa eriştiğini zaman öğrenerek pişman olabilirsiniz; bu nedenle gerektiği bilgileri bir an önce öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu büyüleyici hobiye başlamadan önce gerekli ipuçları, bilgileri ve fikirleri elde etmeniz için size bu yazı serisini hazırladık.

iguana

Bu yazı 13 Temmuz 2015 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 5.753 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*