Sünger Nasıl Yapılır?

Sünger hayatımızın her alanında bizlere eşlik eden bir araçtır. İlginç esnekliğe sahip olan süngerin yapımı da ilginç diyebiliriz. Süngeri yaparken farklı maddeler kullanılıyor ve yapımında ise farklı aşamalara tabi tutuluyor. Süngeri yapmak kullanması kadar kolay değil!

Sünger yapılırken latekse ihtiyaç duyulur. Doğal lateks ile de kısıtlı bir şekilde sünger üretilmesinden dolayı poliüretan kullanılmaya başlanmıştır. Poliüretan sayesinde sünger iyice esnemiş, hava geçirgenlik özelliği kazanmış ve çok daha hafif hale gelmiştir. Sünger maalesef evde üretilmiyor. Endüstriyel üretimde bile zorluklar içerisinde üretiliyor. Eğer özel süngerler yaptıracaksanız da yine endüstriyel üretim yapan yerlere başvurmanızda fayda var.

Sünger konusunda hassas davranmakta fayda var. Tercih edeceğiniz sünger markasını dikkatle seçiniz. Süngeri hayatımızı etkileyen yerlerde kullandığımızdan dolayı yanlış seçimler yapmanız açısından sorunlar ortaya çıkabilir. Kaliteli sünger kullanın, kullandırtın!

Bu yazı 07 Haziran 2017 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 14.358 defa okundu.

Bu yazı için 2 yorum yorum yapılmış.

  • Salak herif vaktimizi çalma bir şeyi anlatmayacaksan boş boş yazma küfür mü istiyorsun? Sen bize ne öğrettin şimdi? Gerizekalı!

  • A q asalagi madem bilmiyon sünger yapımını küfür yeme aq mali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*