Spor yaparken nasıl enerjik olabilirsiniz?

yaparken daha enerjik gözükmek ve en güzel oyununuzu mu sergilemek istiyorsunuz? O zaman bunları okuyun.

Spor Yapan Kadın

Adımlar:

1. İyi bir gece uykusu çekin. Sinirli ve ya stresli olduğunuz zaman , örneğin büyük bir maç öncesi, uyumak oldukça güç olabilir; ama rahatlamayı deneyin. İyi oynamak için uyku gerçekten önemli bir etkendir.

2. İyi beslenin. Başlamadan önce 2-4 saat öncesinden iyi dengelenmiş öğünler yiyin. Karbonhidrat yüklü hafif yemekler tercihiniz olsun. Bunları oyundan önce yemeyin aksi takdirde ishal gibi sizi üzecek rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz.,

3. Bol bol su için. Başlamadan önce ve sonra içmenin yanı sıra sporculara 15-20 dakikada bir su içmeleri önerilmektedir.

4. Rahatlayın. Oyuna başlamadan önce ve ya devre aralarında rahatlamak en iyi oyununuzu sergilemekte size yardımcı olacaktır. Gerginlik oyuna odaklanmanızı oldukça zorlaştıracaktır, ki bu da oyun için pek iyi olmaz.

5. Uygun ısınma ve esneme. 5- 10 dakikalık ısınmadan sonra , esneme hareketleriyle bunu tamamlamalısınız. Bu yaklaşık 15-30 saniye kadar sürmeli. Vücudunuzun her iki tarafını da uygun ve eşit bir şekilde esnetmelisiniz.

6. Bunlardan başka tabi ki yaptığınız sporu severek yapmalısınız. Eğer öyle değilse, seçtiğiniz dalını tekrar bir düşünün. Gerçekten severek yapmıyorsanız, bu oyununuzu en iyi şekilde yapmanızı da engelleyecektir. Unutmayın ki size uygun başka birçok spor mevcuttur. Tek yapmanız gereken size en uygun olanı bulmak.

İpuçları:

1. Düzgün ve doğru esneme ve ısınma hareketleri için koçunuza danışın.

2. Steroid almayın. Bunlar zihinsel bazı hastalıklara sebep olabilirler.

3. Protein takviyeli veren maddeler inanın sizin için artı bir avantaj sağlamaz. Bu tür aldatmacalara inanmayın.

Uyarılar:

1. Susuz kalmaktan kaçının. Sık sık su için.

2. Eğer mide bulantınız olursa ya da kendinizi bitkin hissederseniz, koçunuzla konuşun.

Bu yazı 31 Ağustos 2008 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 6.524 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*