Siyah Çay ile Saç Nasıl Boyanır?

Sizin de bildiğiniz gibi siyah çay tedavi edici özelliğinden dolayı birçok alanda kullanılıyor. Ancak en son yapılan araştırmalara göre siyah çay saç derisindeki gözenekleri küçülterek saç derisindeki sebum (yağ) dengesini sağlamasıyla birlikte saçın dökülmesini önleyerek saçın beslenmesini sağladığı ortaya çıkmıştır. Bunun dışında siyah çayın saçı boyadığı ortaya çıkıyor. İşte bu kadar merak ettiniz nasıl olduğunu aşağıda siyah çay maskesinin nasıl yapıldığını ve saça nasıl uygulandığını anlatacağız.

Siyah çay Ile Saç Boyama

Siyah çay maskesi nasıl yapılır?

3 su bardağı suyu kaynatın. Kaynatmış olduğunuz suyun içine 1.5 çorba kaşığı siyah çayı atın. Demlendikten sonra çayı süzün. Süzmüş olduğunuz çay oda sıcaklığına geldiğinde yeni yıkanmış saça uygulayın.

Son olarak havlu ile sarın ve 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Eğer saçlarınızda dökülme, seyreklik ve yağlanma fazlaysa haftada en iki kere az ise haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Siyah çay ile saç nasıl boyanır?

Malzemeler

  • 3 çorba kaşığı siyah çay
  • 4 dal adaçayı (rengin daha iyi emilip tutulması için)
  • 3 su bardağı su

Nasıl uygulanır? Suyu kaynatın ve içerisine adaçayı ile siyah çayı atın. Oda sıcaklığı halini alana kadar bekletin.

Oda sıcaklığı haline gelince süzün ve süzmüş olduğunuz su ile saçınızı iyice ıslatın ve bone ile sarın. 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Bu yazı için 2 yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*