Sivrisineklere Karşı Doğal Çözümler

Yaz aylarının çok büyük derdidir sivrisinekler. Isırırken anlamazsınız sonra kabarır, kaşınır, kaşındıkça şişer, hatta yara bile olur.

Eğer kimyasal bir içerik kullanmak istemiyorsanız sivrisinekleri kendinizden ve evinizden uzak tutmak için bir takım çözümler var.

limonvesinek

Fesleğen : güzel ve ferah kokusunun yanında bir de sivrisineklere karşı doğal çözümdür. Fesleğen kokusundan hoşlanmayan sineklere karşı pencerenizin kenarına fesleğen koyabilirsiniz.

Karbonatlı Sprey: 1 bardak ılık suyun içinde 1 yemek kaşığı karbonatı eritin, üzerine yarım limonun suyunu sıkın ve sprey şişesine doldurun. Bu spreyi çalkalayarak çocuğunuzun ya da kendinizin kollarınıza, yatak çarşaflarına, perdelere vs sıkabilirsiniz.

Limona karanfil saplama : 1 limonu kesip üzerine 1 avuç karanfil saplayarak bir sivrisinek kovucu elde edebilirsiniz. Limon çürümeden yenileyin. Odanın bir köşesine koyabilirsiniz.

Limon otu yağı spreyi : 10 damla limon otu yağını (citronella), 100 ml ve 1 çay kaşığı karbonat ile bir sprey şişesine doldurup çalkalayın. Vücudunuza sıkabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*