Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Evinizde yapmak isteyebilirsiniz. yapılması her ne kadar basit görünse de püf noktalar oldukça önemlidir. Püf noktaları geçmeden, aynen uyguladığınız veyahut dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşmadan sir ağdanızı evinizde yapmış olacaksınız. ; tüylerin incelmesini ve seyrelmesine yardımcı oluyor ve batık oluşumunu engelliyor.

sir-ağda

Gerekli Malzemeler
Sir
Özel ısıtıcı veya mikrodalga fırın ya da içi dolu cezve
Losyon veyahut bebe yağı
makine veya kaynar su dolu bir kap
sir ağda

Öncelikle kartuş sir ağda kullanıyorsanız, özel ısıtıcı, mikrodalga fırında veyahut içi dolu cezvede kaynatmanız gerekiyor. Sir ağdayı kaynatırken içerisine kesinlikle su kaçmamalıdır. Bunu sağlamak için ise sir ağda kartuşunu dik konumda cezvenin içerisine koyabilirsiniz. Sir ağdanın kolaylıkla sürülebilmesi için ise kıvamı su gibi olmalıdır, bu konuda da dikkatli olunuz. Sir ağda çabuk soğumaktadır bunun için sıcaklığı aynı derece tutmanız gerekiyor. Sir ağda ısıtıcı makinenizi kullanabilirsiniz veyahut sir ağdanın sabit sıcaklıkta kalmasını isterseniz kaynar su dolu kabı yanınızda bulundurabilirsiniz. Ağdayı vücudunuza sürdükten sonra kaynar su dolu kabın içerisine dik bir şekilde koyunuz böylelikle sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Sir ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru sürünüz ve ağda bezini yapıştırıp, aniden, hızlı bir şekilde tüylerin çıkış yönünün tam tersine doğru çekiniz. Sir ağda ile tüyleriniz aldıktan sonra ise ağda kalıntılarını temizlemek için losyon veyahut bebe yağından yardım alarak, temizliği yapabilirsiniz.

Evinizde kolaylıkla yukarıdaki tarifi kullanarak, püf noktalara da dikkat ederek sir ağda ile ağdanızı yapabilirsiniz. Sir ağdayı yapmak çok zor değildir çok kolay da değildir. Aslında oldukça kolaydır, püf noktaları atlamadığınız sürece… Püf noktalar ile yapılışında herhangi bir hata yapmayıp, uyarılara dikkat ederseniz sir ağdayı evinizde oldukça basit bir şekilde, kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*