Sevilen Ve Başarılı Bir Blog Oluşturma Yolları

Blogcuların internet dünyasında belirli bir otoritesi vardır. Bu otorite öyle boşu boşuna gelmez bunun bazı yollar izlemek gereklidir. Bunlar basit ve mutlaka uyulması gereken yollardır. Blog eğer para kazanmak için açılıyorsa bu kurallara ve yöntemlere mutlaka uyulmalıdır. Bakalım hangi yollar sizi başarılı bir blogcu yapıyormuş.

blog

1) Kendinize Bir Çizin
En önemli etken kendinize bir çizmenizdir. Mesela bu siteyi neden oluşturuyorsunuz neyi amaçlıyorsunuz bunlara mutlaka cevap vermeye çalışın. Bunlar blogculara yön gösteren en önemli kategoridir

2) Konu Belirleyin
Kendinize iyi bir konu belirleyin. Bu konunun kendi kabiliyetlerinize uyduğuna dikkate almayı unutmayın. Yazmaktan ve uğraşmaktan zevk aldığınız konularda yazmayı tercih etmelisiniz.

3) Adınızı Duyurun
Sitenize özgün herkesin seveceği makaleler yazarak kendinize bir ad koyun ve internette bir isim yapmaya çalışın. Bunun için konunuza uygun şe yarar yazılar yazmanız yeterlidir.

4) İnterneti Verimli Kullanın
İnterneti verimli kullanmanız size ziyaretçi kazandıracaktır. Mesela sosyal medya sizin çok işinize yarayacaktır. Ziyaretçileriniz yazıları gözlerinin önünde görmek isteyebilirler. Bunun İçin Facebook, Twitter, Google+, Pinterest gibi ortamları kullanmaktan kaçınmayın.

Ücretsiz blog açabileceğiniz siteler:

https://www..com/
https://tr.wordpress.com/
https://www.tumblr.com/

Bu yazı 26 Eylül 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.895 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*