Sevgilim Beni Terk Etti

Hani bir söz vardır “Bırak gitsin. Dönerse senindir, dönmezse zaten hiç senin olmamıştır.” diye. Klişe belki ama hayatta da gerçekten fazla zorlamamak gerek bazı şeyleri. Gitmek isteyeni odalara kilitleseniz, tünel kazıp yine kaçar. Gitmek isteyeni tutamazsınız. Belki gitmesi sizin için en iyisidir, bilemezsiniz. Kalıp acı verecek birini, geldiğinde bütün renkleri yeniden hissettirecek birine tercih etmeyin. Şuanda diye hayıflanıyor olabilirsiniz ama hayatın neler getireceğini hiç bilemezsiniz.

Bir aşkın bitişi, aslında gerçek bir aşkın başlangıcıdır belki. Ondan kalan kalp kırıklıkları ile başladığınız yeni bir macera, eskiden yaptığınız hataları yapmamanız için iyi bir sınavdır insana. En iyisi bırakın gitsin. Beklemeyin. Beklemek yıllar önce kapanan bir istasyonda treni beklemek kadar anlamsız ve boş. Hayata hep geri kalmaktır beklemek. Hep yetişmeye çalışmak. Belki dışarıda bir yerlerde çok daha iyisi vardır. Sizin o kişi sandığınız , belki de bir gönül macerasıdır. Eski sayfalarda kalması gereken bir çocukluk hatırasıdır belki.

Üzerine saatlerce düşünüp üç beş bir şey karaladığınız, en masum göz yaşlarını akıttığınız, gerçekten sevmeyi öğrendiğiniz o adamı, onca emeğiniz boşa gitmesin diye beklemek çok anlamsız. Onu yakalamaya çalışırken belki de hayatınızın aşkını kaçırırsınız. O gelir diye elinizin tersiyle ittiğiniz belki de büyük bir aşkın başlangıcıdır. Onun için bırakın gitsin. Gitsin ve geri dönmesin. Eski sevgili geri döndükçe, siz hayalle gerçek arasında bir yerlerde sıkışıp kalırsınız. Bırakın o kazansın. Belki ileride kazanacak çok daha önemli savaşlarınız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*