Sarımsak Çayının Faydaları

Son zamanlarda oldukça ilgi gören ve dünya yıldızlarının kullanması ile meşhur olan sarımsak çayı olağan üstü bir özelliğe sahiptir. Ünlü diyetisyenler hastalarına sarımsak çayını önerdiğini belirtiyor.

Sarımsak Çayı

Peki, bu kadar ilgi gören sarımsak çayının özelliği nedir? İlk önce şunu belirtelim ki sarımsak çayı tamamen doğal, sarımsaktan elde edilmiş olan bir bitki çayıdır. Kesinlikle içinde kimyevi ve zararlı madde yoktur.

Sarımsak çayı ilaç mıdır? Diye soracak olursanız. Sarımsak çayı kesinlikle bir ilaç değildir.

Sarımsak çayının birçok özelliği vardır. Faydalarını da kısaca sayalım. Sarımsak çayı başta kalp olmak üzere vücuda birçok faydası vardır. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir çaydır. Mideyi zararlı parazitlerden temizler. Sindirimi kolaylaştırarak metabolizmayı hızlandırır. Gazın giderilmesini sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek vücudu enfeksiyonlara karşı korur. Sarımsak çayının buharı sinüsleri açar ve bronşitin etkilerini hafifletir. Gribe iyi gelir.

Sarımsak çayı aynı zamanda kilo vermede oldukça etkili olan bir çaydır. Vücuttaki yağları yakarak fazla kiloları en kısa zamanda verdirir. Düzenli olarak kullanıldığında hızla kilo verdirir. Bundan dolayı en çok tercih edilen bir çaydır.

Sarımsak çayının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat kan pıhtılaşması sorunu olanlar ve tansiyon ilacı kullananlar doktoruna danışmalıdır. Çünkü sarımsağın tansiyon düşürme özelliği vardır. Bu yüzden baş dönmesine sebep olabilir.

Bu yazı için 1 Yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*