Puset Seçimi Önemli İş

Hamilelikten önce hiç düşünmemiştim pusetler ana kucakları hakkında. Meğer hamilelik listesinin en başına konulması gereken ürünlerden biriymiş. Alınacaklar listesinin belki de en pahalı ürünlerinden biri olan çok önemliydi bizim için. Hem bebeğin konforu tam olmalıydı hem de annenin idare edicem derken kendini paralamaması lazımdı. Benim için kolay katlanır olması ve hafifliği de çok önemliydi.

Stokke, , Maxi Cosi, ve karşılaştırması yaparken sonuçta ikiye düşürmüştüm; Stokke ve .

Herkes Stokke için çok büyük çok ağır diyordu ve gerçekten de öyleydi. Gidip baktım inceledim, katlanıp bagaja konunca başka birşeye yer kalmaz gibi gelmişti.

Bir de Bugaboo vardı. İnternetteki videoları izledik çok hoşumuza gitti. Katlaması açması acayip kolay. İlk aylarda özellikle ile kullanıldığı için araba nerdeyse tüy kadar hafif ve pratik. Tam kafam netleşti alalım derken yakın bir arkadaşımla konuştum. Çünkü daha hamile değilken bile onun kullandığı puset ilgimi çekerdi. Gezmeye, yemeğe gittiğimizde uykusu gelince puset tam yatırılır mini bir yatak olurdu, ona sormak istedim neydi markası diye.

puset

O da Bugaboo Bee kullanmış. Ah tamam dedim o zaman bunu alalım. Hayır hayır alma dedi. O kadar çok kullandı ve seyahate gitti ki o pusetle, meğer bi Amerika seyahatinde ikinciyi almış ama o sırada oğlan büyüdüğü için kullanamamış :) Kaldı mı bizimkine benim tam da istediğim puset :D

Şahane oldu.

Çocuğum ilk 5 – 6 ay Maxi Cosi Anakucağı (adaptorleri ile çok pratik takılması) kullandı. Çocuğu arabaya koyduktan sonra, puseti katlayıp bagaja atmam yarım dakikamı alıyordu.

Bizim bee sarı olarak geldi bize, ben de alsam sarı alırdım zaten bu yüzden de çok memnundum.

Yazın kumlu taşlı sahilde de kullandık puseti, öğle oldu aman yatağında uyusun demedik, püfür püfür gölgede pusetinde uyudu. Parkta – alışverişte gezmek için kullandığımız kadar, mini yatak olarak ta kullandık pusetini ve her yerde çok rahat uyudu, dinlendi. Çoğu yerde de mama sandalyesiyle uğraşmadan, yemeğini de pusetinde yedi oğlan. Çok amaçlı yani.

Kış gelince de bir arkadaşım Footmuff önerdi, feci güzel birsey. Öyle battaniye kaydı, alttan soğuk esti derdi falan yok. Çocugu tek eşofman çorapla içine koyup kış günü gayet rahat gezebiliyorsun. Kar kış demeden gezebilmek harika!

Ben Bugaboo’yu arkadaşımdan aldım ama Footmuff’ımızı internetten aldım. Bugaboo’nun tüm modelleri de satışta, videolar özellikler, bir bakın derim.

Hatta ikinci için ileride Bugaboo Donkey düşünüyorum, eğer daha iyisini çıkartmazsa… İki çocukla çok rahat ederim :D

da portbebe yatağıyla birlikte geliyor bu da küçükken tatillerde bebek nerde yatacak problemini ortadan kaldırıyor. Bu da ikinci için bir ihtimal tabi.

Ya da diyorum benim oğlum zaten biraz büyümüş olacak ben hiç ikinci bir puset almıyım bunun yerine ikinci çocuk için basamak alırım, nasılsa bizim Bee ikinciyi de rahat rahat büyütür. Hem kaykay yapar modunda gezer benim oğlum bu aksesuarla. Bu da bir ihtimal tabi.

Görünen o ki, ilk çocukla Bugaboo Bee’den çok memnunum, şimdiden ikinci için hangi Bugaboo’yu kullansam diye düşünüyorum :)

Şiddetle tavsiye edilir, çok önemli bir karar. Bakmadan, incelemeden puset almayın derim.

Bu yazı 06 Ekim 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.070 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*