Pudra Nasıl Uygulanır?

Pudra, yağlı olsun, kuru, karışık veya normal olsun, her türlü cilde uyar. Özenli bir makyajın son aşamasıdır. Deriyi yumuşatır ve makyajı tutar. Üstelik, fondöteni sevmiyorsanız – ki belki de bunda haklısınız – her sabah beyaz veya nemlendirici bir krem muhakkak kullanırsınız; şu halde onun parlaklığını azaltacak ve size bakımlı bir hava verecektir.

Pudra Nasıl Sürülür

Nasıl İyi Pudralanabilirsiniz?

– Ucuz ve her zaman yıkayabileceğiniz naylon bir püskülcük seçin. Sağlık bilgisi makyaj konusunda çok önemli bir etkendir.

– Eğer çok dişiyseniz ve kendinize özgü bir güzelliğiniz olsun istiyorsanız, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak için tuvalet masanızın üzerine başka şekillerde de yararlanabileceğiniz kuğu tüyünden bir püskül koyun.

– Veya, birçok mankenin yaptığı gibi, pamuktan bir tampon da kullanabilirsiniz. Pamuğu her kullanımdan sonra atabilme avantajı vardır.

– Fondöteninizi sürdükten sonra, pudrayı sürmeden önce 10-15 dakika beklemeniz önerilir. Gerçekte cildinize hepsini emmesi için zaman bırakmalısınız. Nemli bir yüze hemen uygulanan bir pudra, bir tabaka oluşturabilir.

– Kulaklarınızı ve boynunuzu unutmadan, bütün yüzünüzü bol bol pudralayın.

– Makyajınızın son bölümü olan bu işlemi, saçlarınızı pudralamamak için, başınızdaki bantı çıkarmadan yapın.

– Daha sonra yüzü ve boynu yumuşak, domuz kılından özel bir fırçayla fırçalayarak fazlalıkları alın.

– Burun kanatlarının, çene çukurunun, ağız çevresinin – özellikle, fazla tüyleriniz varsa – ve hatta, saç diplerinin üzerinde özenle durun.

Pudra, göze hiç de hoş görünmeyen tabakalar yaratmamak veya kırışıklıkları ortaya çıkarmamak için çok hafif, ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*