Pudra Nasıl Uygulanır?

Pudra, yağlı olsun, kuru, karışık veya normal olsun, her türlü cilde uyar. Özenli bir makyajın son aşamasıdır. Deriyi yumuşatır ve makyajı tutar. Üstelik, fondöteni sevmiyorsanız – ki belki de bunda haklısınız – her sabah beyaz veya nemlendirici bir krem muhakkak kullanırsınız; şu halde pudra onun parlaklığını azaltacak ve size bakımlı bir hava verecektir.

Pudra Nasıl Sürülür

Nasıl İyi Pudralanabilirsiniz?

– Ucuz ve her zaman yıkayabileceğiniz naylon bir püskülcük seçin. Sağlık bilgisi makyaj konusunda çok önemli bir etkendir.

– Eğer çok dişiyseniz ve kendinize özgü bir güzelliğiniz olsun istiyorsanız, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak için tuvalet masanızın üzerine başka şekillerde de yararlanabileceğiniz kuğu tüyünden bir püskül koyun.

– Veya, birçok mankenin yaptığı gibi, pamuktan bir tampon da kullanabilirsiniz. Pamuğu her kullanımdan sonra atabilme avantajı vardır.

– Fondöteninizi sürdükten sonra, pudrayı sürmeden önce 10-15 dakika beklemeniz önerilir. Gerçekte cildinize hepsini emmesi için zaman bırakmalısınız. Nemli bir yüze hemen uygulanan bir pudra, bir tabaka oluşturabilir.

– Kulaklarınızı ve boynunuzu unutmadan, bütün yüzünüzü bol bol pudralayın.

– Makyajınızın son bölümü olan bu işlemi, saçlarınızı pudralamamak için, başınızdaki bantı çıkarmadan yapın.

– Daha sonra yüzü ve boynu yumuşak, domuz kılından özel bir fırçayla fırçalayarak fazlalıkları alın.

– Burun kanatlarının, çene çukurunun, ağız çevresinin – özellikle, fazla tüyleriniz varsa – ve hatta, saç diplerinin üzerinde özenle durun.

Pudra, göze hiç de hoş görünmeyen tabakalar yaratmamak veya kırışıklıkları ortaya çıkarmamak için çok hafif, ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

Makyaj yapmanın püf noktaları doğru makyaj nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*