Neden Bana Hala Açılmıyor?

Size karşı ilgisi uzun süredir apaçık ortada bir erkek var ancak hala gelip sizden hoşlandığını söylemiyor ve bunun sebebini mi merak ediyorsunuz? Bunun en başta gelen sebebi size açılabilecek cesareti kendinde bulamıyor olmasıdır. Ama bunun dışında daha birçok sebep olabilir. Bu sebeplerin birkaçı şunlar olabilir:

1) Sizden çekiniyor
Sıcak kanlı ve arkadaş canlısı bir yapınız olabilir ancak bu dışarıdan size bakan biri için aynı mıdır? Görünüşünüz itibariyle soğuk kanlı biri iseniz sizinle konuşmaktan çekiniyor olabilir.

2) Sizi elde etmenin zor olduğunu düşünüyordur
Bir erkek için görünüş itibariyle elde edilmesi zor bir kadına açılmak dünya kupasını kazanmak arasında bir fark yoktur. Her ikisi de zorlu bir süreçtir ve buna yeltenmek bile büyük cesaret ister.

Tam tersi şekilde sizi elde edilmesi kolay biri olarak görüyorsa da durum daha farklıdır. Çünkü bir erkek ne çok zoru ister ne de çok kolayı. Orta kıvamda ve baş edebileceği bir zorluk onun için en idealidir.

3) Sizi arkadaş olarak görebilir
Eğer bahsi geçen kişi ile halihazırda arkadaşsanız nadir de olsa bu kişi sizin ile arkadaş kalmayı tercih ediyor ve bu yüzden herhangi bir atılımda bulunmuyor olabilir. Bunun sebebi aranızdaki arkadaşlığı ve paylaşımı yok etmek riskini göze alamıyor olmasıdır.

4) İlişkinizi zihninde yaşıyordur
Mantıksız geldiğini biliyorum ancak bunu yaşayan ve birebir şahit olduğum insanlar var. Platonik aşktan ziyade hoşlandığı kişi ile mutlu bir birlikteliği olduğunu düşünüp bunu sadece o insana bakmakla yaşadığını düşünen biri olabilir. Burada sorun psikolojik olmaktan çok ilişkinin adını vermeye cesaret edememektir.

5) Doğru zamanı bekliyordur
Eğer romantik biriyse ve sizden fazlasıyla hoşlanıyorsa aranızdaki başlayabilecek potansiyel bir ilişkiyi mahvetmemek için en doğru zamanı bekliyor olabilir. Peki bu doğru zaman ne zamandır? Bu sizin elinizde olan birşeydir. Eğer sizde onunla yeni bir ilişkiye sıcak bakıyorsanız ona hislerini dile getirebilmesi için fırsat vermeli, yeşil ışık yakmalısınız.

6) İlişkinizi doğru bulmuyordur
Sizden hoşlanıyor olabilir ancak ikinizin de çok farklı insanlar olduğunu, aranızda başlayacak bir ilişkinin hüsranla sonuçlanabileceğini düşünüyor olabilir. Böyle bir durumda da bile bile uçuruma yürümek istemiyordur.

7) Kendini bir ilişkiye hazır hissetmiyordur
Bugüne kadar çoğu ilişkisi ve özellikle de son ilişkisi kötü sonuçlanan bir erkek için en geçerli bir sebep olabilir. Eski tecrübelerin etkisinden kurtulamadığı için başlayacağı yeni bir ilişkide de aynı şeyleri yaşayacağını düşünmesi sizden uzak durması için yeterlidir.

8) Sadece flört etmek istiyordur
Yeni bir ilişkiye başlamaya cesaret edemiyor ama flört oyununa devam etmek istiyor olabilir. Böyle bir erkeğin size olan ilgisi ciddi bir ilişki yaşamaktan çok gelip geçicidir.

9) Sevgilisi vardır
Sevgilisi vardır ve hatta evli bile olabilir. Peki size niye mi ilgi gösteriyor? Niye olacak çapkınlığından. Böyle birinin size açılmaması bence hayatınızda başınıza gelebilecek en büyük şanslardan biridir.

10) Sizin sevgiliniz vardır
Sizden hoşlanıyordur ama sizin bir sevgiliniz olduğunu ya da eşiniz olduğunu biliyordur. Zaten böyle bir durum var ise size gelip açılmasını niye beklersiniz bilemem.

Eğer bu saydıklarım arasında dokuz ve onuncu maddeler geçerli değil ise ve karşınızdaki kişi hala bir adım atmıyor ise bunu siz yapabilirsiniz. Gidip ona açılın demiyorum ancak herşeyin dile getirilmesi için fırsatı siz yaratın diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*