Naylon Torbadan Çiçek Nasıl Yapılır?

Naylon torbalar renk çeşitliliği ve kolay şekillenmesi açısından çiçek yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz bir malzeme. Doğada geri dönüşümü yıllar alan naylon torbaları kullanarak rengarenk çiçekler yapabilir ve onları bu yöntemle geri dönüştürebilirsiniz. Naylon torbanızı aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde, şeritlerin kalınlığı 4 cm olacak biçimde kesin.

Malzemeler:
Çeşitli renklerde naylon torbalar
Yeşil tel
Makas
Toplu iğne
Dikiş iğnesi
Şeffaf bant

Nasıl Yapılır?

1- Naylon torbanızı aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde, şeritlerin kalınlığı 4 cm olacak biçimde kesin.

2- Elde ettiğiniz şeritleri eni yaklaşık 2,5 cm olacak biçimde katlayın ve aşağıda gördüğünüz gibi kesin. Kullanmak istediğiniz miktarda poşeti aynı şekilde keserek taç yaprakları oluşturun.

3- Ardından elde ettiğiniz şeritleri bir toplu iğnenin etrafına dolayın. Çiçeğiniz istediğiniz boyuta geldiğinde toplu iğneyi çıkarın ve alt kısmını dikiş iğnesi ile tutturun.

4- İstediğiniz uzunlukta kestiğiniz üç teli dikiş iğnesi vasıtası ile açtığınız delikten geçirin. Geçirdikten sonra her tele düğüm atarak çiçeğinizin yapraklarını sıkıca tutmasını sağlayın. Çiçeğinizin dağılmasından çekiniyorsanız, alt kısmı şeffaf bant dolayarak güçlendirebilirsiniz.

5- Son olarak çiçeğinizin sapını oluşturmak için bu üç teli örün. Sap istediğiniz uzunluğa ulaşınca düğüm atarak örgüyü sabitleyin. Fazlalıkları kestikten sonra çiçeğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz oda spreyi ya da parfüm sıkarak çiçeğinizi naylon kokusundan arındırabilirsiniz.

Bu yazı için 2 yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*