Doğru Arkadaş Nasıl Bulunur?

İnsanlarla tanışmanın yolları:

Gazeteleri açıp oku, arama motorlarından ilgilendiğin şeylere bak. Seninde içinde bulunduğun şeyler hakkında konuşan ve haftada bir ya da ayda bir buluşan milyonlarca insan var.

İnsanlarla konuşurken dürüst ol. Bu demek olmuyor ki bütün kişisel bilgilerini ilk beş dakika içinde açıkça ver. Ama kim olduğun hakkında açık ol. İnsanlarla sırf onlarla aynı fikirde olmak için aynı fikirde olma. Bu sadece sahte ilişkiler yaratır.

Arkadaş canlısı ve memnun ol… Gülümsemek seni diğer insanlara daha yaklaşılabilir kılacaktır. Başkalarının söylediklerine katılmasan bile bu konuda kaba olma ve saygı duy.

Doğru Arkadaş

Zamanından zevk al. 7/24 etrafında birilerine ihtiyacın yok. Kendinle de rahat ol. Kitap oku, yürüyüşe çık, yaşamın bir parçası ol. Eğer insanlara çok fazla bağlı olursan bu gerçek arkadaşlıklar inşa etmek için zor olacaktır. Arkadaş sahibi olmak seni daha az yalnız hissettirmeyecektir, sadece daha az yalnız olacaksın.

Online takıl. Çok harika bir arkadaş edinemediysen bile seninle konuşmaktan mutlu olacak bir çok harika insanlar da var. Arkadaşlık kurmak adına biraz deneyim elde edebilir ve böylelikle eğlenebilirsin..

İpuçları:

1. Kendini ifade et. Bunu sevdiğin bir grubun t-shirt “ünü giyerek ya da kendini ifade eden başka bir şeyi kullanarak yap.

2. Gercek ve doğru bir arkadaşlık kolay kolay gelmez. Birisiyle böyle bir bağa sahip olmak bir lütuftur. Asla anlaşamadığınız biriyle bu bağı oluşturmaya çalışmayın ama eğer oluşturursanız da bunu koruyun

Uyarılar:

1. Eğer çevrimiçi konuşuyorsanız ve bu insanın gerçekten mantıklı bir kişi olduğundan kesinlikle emin değilseniz asla onunla buluşmayı bile denemeyin. Bunu söylemek oldukça zor ama bu çok mühim derecede önemli. Bu demek olmuyor ki bir kişiyle buluşmayın. Buluşmak istiyorsanız da bunu hemen yapmayın. Bir sene bekleyin. Telefon numarası, adres gibi kişisel bilgiler vermeyin ve eğer buluşursanız da bunu güvenlikli halka açık bir yerde yapın. Ve ayrıca güvenilir bi arkadaşınızı da yanınız da getirin.

2. Arkadaş sahibi olmanın sizi daha iyi hissetireceğini düşünmeyin bu en iyi arkadaşlarınız olsa bile. Bütün her şey söylenildiğinde ve yapıldığında sizi yine mutlu hissettirecek olan yine kendinizden başkası değildir.

3. Online arkadaşlık siteleri insanlarla buluşmak ve tanışmak için gerçekten bir yer… Eminim ki çok güzel ilişkiler de bu yerden doğmuş olabilir ama genellikle dedikodular doğrudur ve burası tüyler ürpertici yaşlı adamlarla doludur.

Bu yazı 29 Ağustos 2008 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 18.791 defa okundu.

Bu yazı için 2 yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*