Mutfakta Yaratıcı Çözümler – Çatallar

Yıllarca şu çatalların bir kenarı kesme görevi görsün diye düşünmüşümdür. Sağ elde bıçak, sol elde olarak şekilde öğretilen kurallara pek uyamıyorum çünkü sağ elimdeki bıçakla kestikten sonra sol elimle çatalı yönetemiyorum. Sol el kabiliyetim hiç iyi değil ve gerçekten çok zor oluyor. Bu sebeple bıçakta 3-5 lokma kestikten sonra, tekrar sağ elime çatalı elime alır öyle yerim. İkisini birden idare etmek bana göre çok zor. O yüzden hep çatalların bir kenarı ters yönde kesici özelliğe sahip olsa diye düşünürüm, ağızdan çıkarttığımız yönde ise dudağımızın kenarını kesmeyecek şekilde ters yönlü bir kenar fena olmazdı hani. Neyse bu konusunda teknoloji epey ilerlemiş, deli beyinler bir çok fikir üretmişler. Bazıları sadece prototip olarak kalsa da bazı modeller ise satılmaya başlanmış bile, işte yemek yerken bizi bir çok dertten kurtaracak yaratıcı çatal çözümleri.

1) Spork

Spoon (Kaşık) – Fork (Çatal) – Knife (Bıçak) üçü bir arada olarak üretilmiş combo bir ürün. Dışarıda kullanmak için çok ideal. Çeşitli renklerde üretime başlanmış.

2) Pizza Çatalı

Pizzanızı keserken el değiştirmeden çatalıyla da afiyetle yiyebilirsiniz. Yine aynı firmanın ürettiği pizza dilimleme makası var.

3) Uçak Geliyor

Annelerimiz yıllarca uçak geliyor aç ağzını diye boşuna söylememişler.

4) Üflemeli Çatal

Sıcak yemekleri üflemekten sıkıldıysanız, 2 aşamalı fanı sayesinde lokmalarınızı soğutan büyük icat.

5) Çift Taraflı Çatal Bıçak

En klasik fikirlerden birisi. Bir tarafı çatal, bir tarafı bıçak olarak kullanılabilir.

6) Parmak Çatal

El ile yemek yemek ile medeniyet arasında kalmış kişiler için çok iyi bir ürün. Aslında bazı yemekleri yemek için çok iyi düşünülmüş, parmağımızın ucuna taktığımız bu çatal ile tek lokmalık şeyleri yemek daha güzel olur.

7) Chopsticks

Şu Japonların mı Çinlilerin mi hala nasıl kullandıklarını bilmediğim çubukları var ya, eğer olur da bir gün bu çubuklarla karşı karşıya kalırsanız bu ürünlerden çantanızda durmasında fayda var. Çubukların ucuna taktığınız zaman artık rezil olmaz, çatallınızla yemeğinizi yersiniz.

8) Hard Rock

Rockçı kardeşlerimizin severek kullanacakları bir ürün.

9) Açacak Çatal

Hani patatesin yanında bir de bira açacaksanız bu harika bir fikir olacak. Açacak bulmak için uğraşmayıp ya da yoksa çatalın dişlerini kırmadan, yamultmadan çatalınızla biranızı açabileceksiniz.

10) Twister

Eğer spagetti yerken spagettinin çatalınızdan kaymasına sinir oluyorsanız, Twist çatal bu derdinizi ortadan kaldıracak

Bu yazı 13 Haziran 2010 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 13.227 defa okundu.

Bu yazı için 1 Yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*