Mobilya Yerleşim Planı Nasıl Hazırlanır?

Taşınma esnasında, eşyalarınıza en uygun yeri belirlemek için çoğu zaman birkaç deneme yapmanız gerekebilir. Aklınızdaki planı odanıza uygulamak için eşyalarınızı taşımanız ise hem yorucu hem de vakit alan zahmetli bir iştir. Odanızın ve eşyalarınızın krokisini çizerek hazırlayabileceğiniz yerleşim planı ise sizi tüm bu zahmetlerden kurtaracaktır.

Malzemeler:
Kağıt
Makas
Cetvel
Mezura
Kalem

Nasıl Yapılır?

1- Eşyalarınızı taşımadan; yerleşim düzenini oluşturmanızı sağlamanızı amaçlayan bu planı oluşturmak için öncelikle odanızın ölçülerini alıp krokisini çizin. Bu aşamada pencerelerin, kapıların, varsa kolonların, kalorifer peteklerinin ölçülerini de not alın. Ardından belirli bir ölçek kullanarak odanızın şemasını kağıda aktarın. Örneğin iki metreye bir metre ölçülerinde bir odanın şemasını, 20cm x 10cm ölçülerinde kağıda aktarabilirsiniz.

2- Ardından eşyalarınızın da ölçülerini ve odanızın krokisinin çiziminde kullandığınız ölçeği kullanarak çizin. Örneğin 50x50cm boyutlarındaki bir sehpayı 5x5cm olarak kağıda aktarabilirsiniz.

3- Eşyalarınızın şemalarını kesip, isimlerini üzerine not aldıktan sonra, odanızın krokisi üzerine yerleştirip sizin için en uygun olan yerleşimde karar kılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*