Milföylü Pasta Nasıl Yapılır?

Milföy ülkemizde son yıllarda fazla kullanılır oldu diyebiliriz. Milföy ile börekler çokça yapılırken, pastalarda yapılabiliyor. Milföy böreği nasıl hızlı bir şekilde yapılıyorsa, pastası da aynı şekilde hızlı bir şekilde yapılıyor. Acil durumlarda yardımınıza koşan milföylü pastanın lezzeti de bir farklı diyebiliriz. Yani hızlı yapılması lezzetini az almanıza neden açmıyor, tam tersi daha hoş bir lezzet alıyorsunuz!

Malzemeler

12 tane milföy
1 su bardağı şeker
2 paket
3 su bardağı süt
1 çay bardağı un
4 yemek kaşığı krema
1 çay bardağı pudra şekeri
3 su bardağı çilek veya vişne

Yapılışı

İlk önce fırını önceden ısıtınız. Sonrasında un ve şekerleri güzelce karıştırınız. Ocağa alınız ve süt ile vanilyayı da ekleyip, muhallebi gibi olana dek iyice pişiriniz. Ardından kremayı ekleyiniz ve karışım soğuyana dek robotta güzelce çırpınız. Milföyleri geniş bir tepside yan yana güzelce diziniz. Önceden ısıtmış olduğunuz fırına tepsiyi yerleştiriniz ve milföylerin üzerleri iyice kızarıncaya dek yakmadan pişiriniz. Kızarmış olan milföyleri fırından çıkartınız. Soğuyan milföylerden bir tanesini servis tabağına alınız. Üzerine hazırlamış olduğunuz kremadan güzelce sürünüz ve meyveleri de düzenli bir şekilde yerleştiriniz. Ardından bu işlemi bütün milföylere uygulayınız. Servisten önce yani son olarak da pudra şekeri serpiniz, ardından servisinizi yapabilirsiniz!
Milföylü sizi lezzet bakımından tatmin ederken dekor bakımından da fazlasıyla tatmin edecektir. Hazırladığınız kremalara eşlik eden meyveler ile birlikte güzel bir servis tabağı ortaya çıkıyor. Anlayacağınız üzere milföylü pastanın dekoru da lezzeti kadar şahane! Dikkatli olun, ortaya fazlasıyla iştah açıcı bir pasta çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*