Meyveli Milföy Tarifi

Bu gün sizlere yine hamur işi ailesinden olan milföy hamurundan yapılan oldukça pratik, lezzetli ve ekonomik olarak da uygun olan meyveli milföy tarifini paylaşıyoruz. Ailenizle yemek veya çat kapı gelen misafirleriniz için çabucak hazırlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu meyveli milföyden kolay vazgeçemeyeceksiniz.

meyveli-milfoy

MEYVELİ MİLFÖY İÇİN MALZEMELER:

1 paket milföy hamuru
1 kase
2 adet muz
3 yemek kaşığı toz
Pudra şekeri
Bir kase çekilmiş fındık ( isteğe bağlı)

MEYVELİ MİLFÖYÜN YAPILIŞI:

Öncelikle milföylerimizi paketinden çıkarıp tezgahımıza alıyoruz. Sonra meyvelerimizi küçük parçalar halinde doğruyoruz. Doğramış olduğumuz bu parçaları ve çekilmiş fındığımızı bir kaba alıp toz şekerle karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı milföy hamurlarımızın içerisine koyup dört ucu ortaya birleşecek şekilde katlıyoruz. Daha önceden ısıtmış olduğumuz 180 derecelik fırında üzerleri hafiften pembeleşinceye kadar pişiriyoruz. Piştikten sonra fırından alıp daha sıcakken üzerine pudra şekerini serpiyoruz… Meyveli milföyümüz servise hazır.

Kullanmak istediğiniz meyve çeşitleriniz tamamen siz seçebilirsiniz. Meyveli milföyün farklı çeşitlerini deneyip bizimle paylaşabilirsiniz. Sizin adınıza sitemizde yayınlayabiliriz.

Ellerinize sağlık. Afiyet şifa olsun :)

Bu yazı 18 Kasım 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 2.416 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*