Menemen Nasıl Yapılır?

ülkemizde ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle öğrencilerin vazgeçilmez yemeğidir denilebilir. Menemenin tadı oldukça başkadır ve diğer ülkelere nazaran, ülkemizde en çok yenilen yemeklerden, tabiri caizse milli yemeklerimizdendir. Menemenin hazırlanışının kolay olmasından dolayı öğrenciler menemeni çokça tüketmektedirler. Yapılışı oldukça basittir ve için gerekli malzemelerde kolayca bulunmaktadır ve maliyeti oldukça düşüktür. Menemeni kolaylıkla evinizde hazırlayabilirsiniz.

menemen

Malzemeler:
2 adet domates
2 adet yumurta
2 adet yeşilbiber
1 yemek kaşığı tereyağı
1 adet küçük soğan
1 tatlı kaşığı salça
Karabiber
Nane
Tuz
Maydanoz

İlk olarak tavaya bir yemek kaşığı tereyağınızı koyunuz ve eritiniz. Sonrasında 1 adet küçük küçük doğramış olduğunuz orta boy soğanı 2 dakika kavurunuz. Soğanın pembeleştiğinizi gördüğünüz anda 2 adet domates ile 2 adet yeşilbiberi ilave ediniz ve iyice bir karıştırınız. Ardından tuz ve baharatları ekleyiniz ve kapağını kapatıp, kısık ateşte bir süre pişiriniz. İsterseniz içerisine kırmızıbiber de ilave edebilirsiniz. Bir yandan da bir teflon tavanın içerisine 3 adet yumurtayı kırıp, iyice çırpınız. Sonrasında yumurtaları tavaya ilave edip, iyice bir karıştırarak pişiriniz.

Menemenin hazırlanışı görüldüğü gibi oldukça basittir. Kolayca menemeni evinizde hazırlayabilirsiniz. Menemen lezzetli bir yemektir ve ülkemizde her yerde bulabileceğiniz bir yemektir. Evinizde yapmak isterseniz de yukarıdaki tarifi kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu yazı 12 Ekim 2013 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 4.847 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*