Maydanoz Suyu Zayıflatır Mı?

Maydanozu tazeyken sağlığa faydalı olduğu kadar suyu da zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Maydanoz nedir? Maydanoz herkesin bildiği gibi yeşil renkli damarı olan bir bitkidir. Maydanozgillerin içinde yer alan bu bitkinin tohumu küçük ve aynı zamanda esmerdir. Maydanozun kökünde uçucu yağ ve aynı zamanda apiin, musilaj bulunmaktadır.

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Bu bitkinin kökü de yaprakları da kullanılmaktadır. Birçok etkisi bulunan maydanozun en çok etkisi de zayıflamaya yöneliktir. Maydanoz ödemlerden kurtulmak için en etkili çözümlerden biridir. Bu sayede vücuttaki zehirli maddeleri atar terletir ve aynı zamanda idrarı söktürür. Sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur. Zayıflamak için maydanoz suyu tercih edilmektedir. Ancak sadece maydanoz suyu yeterli değildir. Sadece vücudunuzdaki suyu atmaktadır.

Eğer zayıflatıcı etkisinden faydalanmak istiyorsanız limon suyu ile birlikte tüketmelisiniz. İşte şimdi tam zamanı yaz mevsimine girdiğimiz bu zamanda sizler için hem yağ yakıcı etkisi hem de zayıflatıcı etkisi bulunduran güzel bir karışım tarifi veriyoruz.

Maydanoz Suyu İle Zayıflama

15 maydanoz sapına 2 yemek kaşığı limon suyunu yarım bardak suya katın ve mutfak robotunda 1 dakika boyunca karıştırın.

15 gün arayla her gün yarım bardak bu sudan için. 7 gün ara verdikten sonra tekrar 15 gün boyunca devam edin. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus 15 günden daha uzun sure yapılmamasıdır. Eğer bu şekilde yaparsanız ayda yaklaşık 4 kilo verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*