Makyajsız Güzellik Sırları

Kendi doğal görünümlerini beğenmeyen kadınlar makyaja sarılarak ciltlerine daha fazla zarar verirler. Aslında makyajsız da daha doğal ve güzel görünmek mümkündür.

Güzellilk Uykusu

Cildinizin sağlıklı görünmesi için yeterince uyuyun.

Makyajsız da güzel görünmek isteyen kadınlar ilk olarak iyi uyumalıdırlar. Günde 8 saat uyuyarak, göz çevresindeki mor halkaların ve şişkinlikleri yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Güzellik Soğuk Su

Soğuk suyun nemlendirici etkili olduğunu unutmayın.

Soğuk suyun deriyi nemlendirici etkisi var. Aynı zamanda göz altındaki koyu halkaların ve göz çevresindeki şişliklerin azalmasına yardımcı olur. Ayrıca sabah erkenden yüzü soğuk su ile yıkamak güne daha enerjik ve canlı başlamaya yardımcı olur.

Güzellik Nemlendirici

Makyaj olmadan da güzel görünmek için cildinizin sağlıklı görünmesi gerekir. Bunun için haftada en az bir kez cildinizi tonik ile temizleyip nemlendirici kullanın.

Bunu yapmadığımız takdirde deri gözenekleri toz partikülleri ile dolacaktır ve cilt nefes almayacaktır. Özellikle, makyajı tamamen yüzünüzden temizlemeden yatmayın.

Güzeiik Su Içme

Suyun önemini unutmayın.

Su içmek cildinizin yumuşak olmasını sağlar. Su içtiğimiz zaman vücudumuz zararlı toksinlerden temizlenir.

Güzellik Güneşten Korunma

Tüm dönemlerde güneşten korunun.

Yaz kış güneş kremi kullanın, güneş gözlüğü takmak ve nemlendirici kullanmak, deride, özellikle göz çevresi bölgelerde kırışıkların oluşmasını engeller.

Güzellik Kaş Alma

Kaş ve kirpikleri ihmal etmeyin.

Makyajsız güzel görünmek için kaşlara ve kirpiklere de zaman ayırmalısınız. Kirpik kıvıran araçla değil, doğal olarak da çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Kaşların yüz yapısına uygun olarak alınmasına dikkat etmek gerekir.

Saçlar kadının güzellik sembolüdür.

Yüzün güzelliğini saç şekli ile tamamlayın. Kadının doğal güzelliğini ortaya çıkaran en önemli faktörlerden biri de saçlardır.

Son olarak, cildinize ve sağlığınıza zarar verecek tüm alışkanlıkları hayatınızdan çıkarın. Bildiğiniz gibi, sigara ve alkollü içeceklerin zararlı etkileri inkar edilemez.

Bu yazı 05 Kasım 2018 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.908 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*