Love, Death & Robots Dizisi Nasıl?

Birbirinden bağımsız toplam 18 bölümden oluşan 1. sezonu 1 gecede bitirebileceğiniz inanılmaz güzel bir yapım. 1 gecede 1 sezon bitirmek zordur biliyorum ama bu için o kadar da zor değil çünkü en kısa bölümü 6 dakika ve 17 dakikadan uzun bir bölümü yok. Her bölüm konu olarak bağımsız olduğu gibi tür olarak da birbirinden farklı. Bir bölümde kahkaha atıp gülerken bir bölümde aksiyonun doruklarına ulaşıyorsunuz.

Love, Death Robots

Mesela 2. bölüm olan “Üç Robot / Three Robots” tam bir efsane. Bunu ilkokula giden çocuğunuza bile izletebilirsiniz eminim o da gülecektir.

üç Robot

Tabi bu bölümün masumiyeti diziyi masum kılmasın, 7. bölüm olan “Aquila Yarığı’nın Ötesi / Beyond the Aquila Rift” aşırı cinsellik içermekte ve kesinlikle çocukları geçtim ailecek bile izlenemeyecek bir bölüm. Diğer bölümlerde ise şiddet sahneleri ve bolca kan var.

Love Death Robots Dizisi

Bu dizide izlediğiniz her şey animasyon. Robotlar tamam neyse de, bütün insanlar hatta kediler bile animasyon ve o kadar gerçekçi ki izlerken bile karar vermesi zor. Yüzler, eller, saçlar o kadar güzel çizilmiş ki gerçekten hiç bir farkı yok. Teknolojinin buraya ulaşmasını izlemek ayrı bir keyif. Dizi robotlarla falan alakalı olduğu için dizinin konusunda teknoloji hep ileride. Tabi 18. bölüm olan “Gizli Savaş / The Secret War” 1943 yılında geçiyor, bu bölümde robotlar yok ama ürkütücü yaratıklar var. Bütün bölümler gerçekçi animasyon değil, arada anime olan bölümler de var.

Love Death Robots Dizi Inceleme

Dizideki bir istisna ise 16. bölümde “Buzul Çağı / Ice Age” bir buzdolabında yaşanıyor. Ve evet bu bölümde gerçek insan var. İlk baktığınızda lan bu da mı çizim diye bakıyorsunuz ama yok içiniz rahat olsun bunlar gerçek insan.

Buzul çağı

Sonuç olarak çerezlik bir dizi istiyorsanız, ana konuyu takip etmeden istediğiniz zaman istediğiniz bir bölümü açıp rahatlıkla izleyebileceğiniz çok çok çok kaliteli bir dizi olmuş. Sadece 18 yaşından küçüklerle ya da ailecek izlenebilecek bir dizi değil.

Love Death Robots Dizi Hakkında

Bu yazı 18 Mart 2019 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 604 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*