Lahana Çorbası Nasıl Yapılır?

Lahana çorbası diyetisyenler tarafından şiddetle önerilen bir çorbadır. Diyetlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Beyaz lahana kansere karşı koruyucu olduğundan ve zayıflatıcı özelliğinin bulunmasından dolayı oldukça faydalı bir çorbadır. Bunların yanı sıra lahana çorbası ile bağışıklık sisteminizi güçlendirip, sadece kanser değil diğer hastalıklara karşı da vücutta kalkan görevi yapıyor. Lahana çorbası oldukça faydalı bir çorbadır.

lahana-çorbası

Malzemeler
5 beyaz lahana
1 adet kuru soğan
6 su bardağı kaynar su
Yarım kaşığı
Yarım su bardağı pilavlık bulgur
Yarım su bardağı yeşil
Azıcık sıvı yağ

Öncelikle soğanınızı küp şeklinde doğrayınız. Tencereye azıcık sıvı yağını ekleyip, kızdırınız ve soğanları da ilave edip kavurunuz. Sonrasında salça ilave edip tencereye, soğanları kavurmaya devam ettiriniz. 6 su bardağı kadar kaynar suyu da tencereye ilave ediniz ve mercimeği biraz haşlayıp süzdürünüz. Ardından tencereye bulgur ve mercimeği ekleyip, lahanayı ince ince doğrayıp tencereye ilave ediniz. Son olarak da orta derece ateşte bulgurlar yumuşayana dek pişiriniz. Bulgurlar yumuşadıktan sonra da servis edebilirsiniz.

Lahana çorbası zayıflamak isteyeler için gerecekten güzel bir nimet. Bunların yanı sıra vücutta koruma sağlaması ile de ön plana çıkan bir çorbadır. Diyet yaparken de lahana çorbasının sizlere çokça önerildiğini göreceksiniz. Lahana çorbasını tüketerek kolayca zayıflayabilir, hastalıklara yenik düşmeden, sağlam bir şekilde ayakta kalabilirsiniz. Lahana çorbası oldukça faydalıdır, afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*