Kumaştan Harfler

Kenarda köşede kalmış kumaşlarımızı değerlendirmek için güzel bir el işi dersi anlatacağım bugün. Özellikle çevrenizde bir çocuk varsa onun harfleri tanıması için de faydalı bir iş olacak. Tabii ki sevdiğiniz kişinin adını yazmak daha iyi olabilir :D

alfabe

İlk önce harflerimiz düz ve aynı boyutlarda olsun diye isterseniz bir kartondan harf şablonlarımızı çıkartalım. Yok ben daha iyi çizerim diyorsanız, renkli yüzeyleri dışarıda kalacak şekilde ikiye katladığımız artık kumaş parçalarının üzerine harfleri kalemle çizmeye başlayalım.

alfabe

Şimdi bir adet düğme ve dolgunluk yaratması için keçe parçalarımızı ekliyoruz. İsterseniz düğme yerine ufak mıknatıs koyarak, buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz.

alfabe

Şimdi iğneyle kenarları kaymaması için tutturduğumuz kumaş ile dikiş makinemizin başına oturuyoruz ve çizdiğimiz harfleri dikmeye başlıyoruz.

alfabe

Harfleri diktikten sonra dikiş izinden yarım santim sonra makasla kesmeye başlıyoruz.

alfabe

Sonuçta ortaya gerçekten güzel bir iş çıkmış oluyor, hem de evdeki artık kumaş parçaları değerlenmiş oluyor. Sevgilinize verdiğiniz bu el yapımı hediyenin değeri de cabası ;)

alfabe

Bu yazı 28 Aralık 2009 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 24.114 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*