Köşe Koltuk Takımları İle Dekorasyonda Fark Yaratın

Salon ve oturma odası dekorasyonu yaparken estetik bir görüntü elde edebilmenin en temel kuralı doğru koltuk seçimi. Dekorasyonun kalbi konumunda diyebileceğimiz koltukların seçimi yapılırken son yıllarda görselliğin yanı sıra rahatlık ve fazla yer kaplamayan modeller en çok tercih edilenler arasında. Köşe koltuk takımları ise hem sağladığı konfor ile hem de odanın köşesinin de değerlenerek fazla yer kaplamaması sayesinde ev dekorasyonu için kullanılabilecek mükemmel bir model. Şekli nedeniyle l koltuk olarak da adlandırılan bu model tüm bu olumlu özellikleri dışında, görsel açıdan da bulunduğu ortama modern bir şıklık katıyor. Yerden tasarruf sağlayan, rahat bir koltuk deneyimi yaşatan ve evinizin havasını olumlu yönde değiştiren köşe koltuk modeli hakkında daha çok bilgi edinmeye ne dersiniz?

Köşe Koltuk 1

Köşe Koltuk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Tüm koltuk çeşitlerini satın alırken bilinmesi gerekenler olduğu gibi köşe koltuk takımı seçerken de dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar var. Seçeceğiniz l koltuk, günün yorgunluğunu atmanıza katkı sağlayacak rahat bir kumaşa sahip olmalı. Üretiminde kaliteli yaylar kullanılan bir model tercih ederseniz uzun yıllar deforme olmadan koltuğunuzun üstünde huzurlu zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca alacağınız koltukların kumaşının kolay temizlenmesine de dikkat ederseniz bu size büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Seçeceğiniz koltukların iyi bir işçiliğe sahip olması ise dekorasyonunuzu daha şık bir hale getirir. Unutulmaması gerekilen bir diğer önemli nokta ise odanızda yer alan diğer mobilyalar ile uyumlu bir seçim yapmanız gerektiği. Diğer mobilyalarınızla ve aksesuarlarınız ile renk ve tarz yönünden uyumlu l koltuk modelleri tercih ederek göz kamaştırıcı bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Köşe Koltuk 2

Göz Alıcı Köşe Koltuk Modelleri

İster gösterişli dekorasyonları sevin isterseniz de sadelikten vazgeçmeyenlerden olun hiç fark etmez. Çünkü her zevke ve her odaya uyum sağlayabilecek birçok köşe koltuk modelleri bulmak mümkün. Kısa ayaklı, yerden yüksek, kolsuz ve kollu olmak üzere daha birçok farklı tarzda model var. Ayrıca etrafta ki fazla eşyaları koyacak yer bulamayanlar için bazalı olan modeller bile bulunuyor. Arkanızı yaslandığınızda belinizin boşluğa gelmesini önleyecek hem de koltuğunuzun görsel bütünlüğünü sağlayacak yastıklı modellerde mevcut. Bu yastıkları koltuğunuzla aynı renk seçebileceğiniz gibi son zamanların trendi olan kontrast renkli yastıkları da koltuklarınızın üzeri için tercih edebilirsiniz. Ön kısmında puf olan köşe koltuk modellerini ister koltuğunuzla birleşik olarak kullanıp üstüne ayaklarınızı uzatarak televizyon keyfi yapabilir ya da aniden gelen misafirleriniz için geniş ve konforlu bir yatak oluşturabilirsiniz… İsterseniz de yerini değiştirerek oturma pufu olarak kullanabilirsiniz. Çok fonksiyonlu köşe koltuk takımları kumaş türü ve renk seçeneği açısından da geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Koltuk3

L Koltuk Takımınızla Uyumlu Berjer Kullanın

Köşe koltuk takımları diğer koltuk modellerinin aksine fazla yer kaplamıyor ve buna rağmen çok sayıda kişinin oturabilmesine imkan tanıyor. Ancak yine de daha çok oturma alanına ihtiyaç duyarsanız koltuklarınızla uyumlu bir berjer kullanarak daha çok kişiye oturacak yer sağlamış olursunuz. Üstelik köşe koltuk modeli yer açısından tasarruf sağladığı için ekstra bir koltuk eklediğinizde alan açısından da sıkıntı çekmezsiniz.

Koltuk4

Küçük Odaları Köşe Koltuklar İle Daha Geniş Gösterin

Köşe koltukların az yer kaplamasının bir diğer avantajı ise bulunduğu odayı olduğundan daha geniş ve ferah göstermesi. Eğer odanızı çok dar buluyorsanız köşe koltuklar tam size göre bir model. Köşe koltukların tüm avantajlarından yararlanmak istiyorsanız cazip fiyatlara sahip en güzel modelleri Koçtaş‘ta bulabilirsiniz. Üstelik web sitesinden hızlı ve zahmetsiz bir şekilde istediğiniz an siparişinizi verebilirsiniz. Hemen Koçtaş’a uğrayın zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza yanıt veren modelleri bütçenize en uygun fiyatlarla almanın keyfini çıkarın.

Bu yazı 28 Eylül 2019 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 108 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*