Kızıl Saçlılara Makyaj Önerileri

Gerçek bir kızılsanız, teniniz süt gibi, kızıl lekeleriniz var, saçlarınız alev alev ışıldıyor demektir. Değişik yansımalar gösterir. Soluk olabilir, hafifçe kumrala kaçabilir, daha koyusu, doğrudan kızıl-kırmızı olabilir. Bu özgün bir tendir, size bir kişilik kazandırır, ama sizin için hoş olmayan bir durumda ortaya çıkarır. Belki küçüklüğünüzde bunu bir saplantı haline getirdiniz, kendinizi ötekilerden farklı gördünüz. Ama şimdi genç kız veya kadınsınız, bunun en iyi şekilde yararlanmanız gereken ender ve değerli bir koz olduğunun bilincine varmanız gerekir.

Eğer fondöten kullanmıyorsanız, bunu kullanmaktan kaçının, çünkü cildinizin solukluğuyla büyük bir kontras yaratır. Üstelik ruj seçiminiz, saçlar, dudaklar ve giysinin çarpıcılığını önleyecek biçimde, giysinizin rengine göre değişecektir.

Kızıl Saç Makyaj

Öneriler ve Bakımlar

Deri:

Bundan böyle güneşin arkadaşınız olmadığını ve hatta ondan kaçınmanız gerektiğini söyleyelim. Sizi kısa zamanda ıstakoza çevirir, çünkü cildiniz ince yapısı ve genellikle kuru doğasıyla güneş ışınlarına karşı çok duyarlıdır.

Şu halde onu besleyerek ve nemlendirerek tüm özeninizi göstermelisiniz.

Çiller:

Bunları gizlemeye çalışmayın; tersine daha da belirginleştirin, çekiciliğinize bütünleyici bir hava katacaktırlar. Eğer fazla görünmüyorlarsa, çilleri açık kahverengi yağlı bir kalemle belirginleştirebilirsiniz. Yumuşak bir kağıtla fazlalıkları emin.

Ten:

Teniniz genellikle iyi, sağlıklı bir durumda olduğundan, örtmeye çalışmayın. Doğal süper-nemlendirici bir taban kullanın.

Kirpikler ve Kaşlar:

Çok soluk olduklarından bazı sorunlar çıkarırlar. Karşınızda iki çözüm yolu vardır:

– Bunları boyamak. Bu işlem büyük bir özen gerektirdiğinden bunu bir estetikçiye yaptırın, aşağı yukarı iki ay kadar boya kalacaktır. Bu size, söz konusu süre içinde her gün birkaç dakikalık zaman kazandıracaktır, ayrıca kusursuz olmanızı sağlayacaktır.

– Her gün makyaj uygulamak. Kaşları, incecik açılmış bir kalemle, küçük darbelerle, doğal durumuna en yakın biçimde güçlendirin. Kirpiklerinizi, kaşlarınkiyle aynı renkte, normal bir kahverengi maskarayla fırçalayın. Bakışlarınızdaki parlaklığı belirginleştirmek için çeşitli uygulamalar yapın.

Dudaklar:

Canlı portakal rengini ve pembeyi bırakın. Bej, kızıl-kahverengi tonları tercih edin; tam makyajlı olduğunuz zaman canlı, tam kırmızı rengi seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*