Kilo Alma Yöntemleri

Kilo alamıyorum” diye şikayet edenlerden biriyseniz eğer bu yazımız, size hızlı bir şekilde kilo almanızın yöntemlerini göstermeye yardımcı olacaktır. Diyet programınızı, hem besin değeri hem de kalori değeri açısından yüksek olan gıdaları ekleyerek zenginleştirmeniz sağlıklı bir şekilde kilo almanızı olumlu yönde etkileyecektir.

Sabah, öğle ve akşam şeklinde belirlenen ana öğünlerin yanına günün belirli saatlerinde eklenen 3 ara öğün zamanı kilo kontrolünüz konusuna katkıda bulunacaktır Ara öğün zamanlarının, kuruyemiş (ceviz, badem, fındık vb.), fıstık ezmesi, ballı veya meyveli yoğurt, sütlü ve yüksek kaloriye sahip sebze ve meyveler ile desteklenmesi, vücudunuzun ihtiyaçlarının karşılanmasında etkili olup kişilerin diledikleri kilo seviyelerine kısa bir süre içinde ulaşmalarına destek olacaktır.

Kişilerin, yaş aralığı ve genel sağlık koşulları gibi özelliklerinin çeşitlilik göstermekte olduğunu unutmadan, vücudunuzun isteğine yönelik olarak öğün sayınızı 3’ten 5’e çıkartabilirsiniz. Yemek yemek için çok acıkmayı beklememek de kilo artışında size destek olacaktır. Protein, yağ ve hızla kilo almanıza katkıda bulunacak olup et ve süt ürünleri, bitkisel ve hayvansal yağlar ile meyveler, sebzeler, tahıllar, kuruyemişler kilo almanızı kolaylaştıracaktır. Porsiyon miktarlarını büyütmek de, hızla kilo almanız için iyi etkili bir yöntemdir.

Ancak, doyduktan sonra yemek yemenin, organlarınıza zarar vereceğini unutmayın. Yemeklerden önce ve yemek aralarında bol sıvı tüketmek, hızlı kilo alma sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir. Örneğin, akşam yemeklerinden önce veya akşam yemeği ile birlikte tüketilen 1 kadeh kırmızı şarap, kilo artışınıza katkı sağlayacaktır. Zeytinyağı veya yağı gibi kalori değeri yüksek olan sağlıklı yağları beslenme programınıza dahi ettiğinizde kısa bir süre içinde arzuladığınız kiloya ulaştığınızı fark edeceksiniz.

Ağırlık kaldırma ve sıkılaşma hareketleri ile kas yapımına destek verecek, vücut ağırlığınızı artıracak ve vücudunuzun kendi formunu ortaya çıkaracak ve böylece hareket ederek sağlıklı bir şekilde kilo almış olacaksınız. Kilo alımı için birçok yolu denemenize rağmen hala istediğiniz kilo seviyesini elde edemediyseniz, uzman bir kişiyle görüşmek ve tiroidlerinize ve iç organlarınıza baktırmak sizin için faydalı olacaktır. Diyetisyene gidip hızlı bir şekilde kilo almanızı sağlayacak besinlerin yer aldığı etkili bir diyet listesi hazırlatarak uygulamaya çalışın; sonucu göreceksiniz.

Bu yazı 23 Ekim 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 3.159 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*