Kendi Buzdolabı Magnetlerinizi Hazırlayın

Hoşunuza giden minik nesneleri kullanarak hazırlayacağınız buzdolabı magnetleri, mutfağınıza farklı bir hava katmak için güzel bir seçimdir ve elinizde bulundurduğunuz fakat genellikle işe yaramadığını düşündüğünüz nesneleri de dekoratif eşyalara dönüştürmenize olanak verir.

Örneğin, sahillerden topladığınız hoşunuza giden taşları bir kap içerisinde saklamak yerine, onları buzdolabı magnetine çevirip sergileyerek daha dekoratif nesnelere dönüştürmeniz mümkün. Bu taşların üzerine asetatlı kalemle harf ekleyerek, buzdolabının üzerine istediğiniz bir not bırakmanız da mümkün. Buzdolabındaki bazı eksikleri bu şekilde listeleyebileceğiniz gibi; buzdolabının kapağını açıp bir süre bakan ve hiçbir şey almadan kapatanlara yönelik bir uyarı notu da koyabilirsiniz.

Malzemeler:
Çeşitli boyutlarda ağır olmayan taşlar
Mıknatıs
Kuvvetli bir yapıştırıcı
Asetatlı kalem

Nasıl Yapılır?

1- Elinizde bulunan taşların hafif ve yassı olanlarını seçin.

2- Taşın daha yassı olan yüzüne ve magnetin bir yüzüne ince bir tabaka halinde kuvvetli bir yapıştırıcı sürün ve tercihen magnet görünmeyecek şekilde yapıştırın.

3- Magnet yapıştırdığınız taşların kurumasını bekleyin.

4- Taşlar ve magnetin iyice yapıştığından emin olduktan sonra asetatlı kalemle taşların üzerine notunuzda kullanacağınız harfleri yazın.

Not: Elinizde yeterince taş var ise çok kullanılan harfleri birkaç defa yazmak suretiyle, alfabenin tüm harflerine taşlarınıza ekleyebilir; herkesin dilediği notu bırakmasına olanak sağlayabilirsiniz. Tüm taşları buzdolabına dizip görüntü kirliliği yartmak yerine, taşlarınızı bir kutu içerisinde saklamanız faydalı olacaktır.

Bu yazı 09 Haziran 2010 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 9.790 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*