Kaşarlı Sucuklu Börek Tarifi

Acil misafiriniz mi geliyor, canınız börek mi çekti? Dolaptan hemen sucuğu ve kaşarı çıkartın hızlı bir şekilde enfes bir börek yapalım. Hızlı ve kolay yapılmasının yanı sıra tadı müthiş oluyor, denemesi bedava.

kasarli-sucuklu-borek

2 yufka
2 yumurta
Yarım çay bardak sıvıyağ
Yarım su bardak süt
Sucuk
Kaşar

Herşeyden önce sucuk ve kaşarları hazırlamamız gerekiyor. Sucuk ve kaşar da adet ya da gram olarak tarifte değer verilecek bir malzeme değil. Ne kadar çok koymak istiyorsanız siz karar verin. Sucuklarınızı istediğiniz incelikte doğrayın. Kaşarı da rendeleyin, kenarda hazırda beklesinler.

Yufkanın birini tepsiye yayalım. 1 kaşık sıvıyağ ve 1 yumurta sarısını yufkanın üstüne sürmek için ayıralım. Süt ve kalan sıvıyağını çırparak harç hazırlayalım. Yufkanın üzerine bu harçtan 4 kaşık gezdirelim.

İkinci yufkadan küçük parçalar koparıp, tepsideki yufkanın üzerine serpelim. Yumurtalı harçtan 4 kaşık daha gezdirelim. Doğranmış sucuk ve rendelenmiş peyniri, yufkanın üzerine serpelim. Tepsinin yanından sarkan yufkaları tepsinin yanına toplayalım. Ayırdığımız ve sıvı yağı karıştırıp, yufkanın kenarlarına sürelim. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 30 dk pişirelim sıcak servis edelim.

Bu yazı 07 Ekim 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 8.953 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*