Karnabahar Kızartması Nasıl Yapılır?

Karnabahar sofralarımızın vazgeçilmezi konumunda olurken, kızartması ile de fazlasıyla lezzetli oluyor. Karnabahar kızartması ile karnabaharın lezzetinde büyük değişiklikler meydana geliyor. Karnabahar kızartması sayesinde karnabahar çok daha lezzetli hale geliyor.

karnabahar

Malzemeler

1 adet orta boy karnabahar
200 gr un
Tuz
2 adet yumurta
Sıvı yağ

Karnabaharın sert olan kısımlarını kesin, çiçeklerini de ayıklayarak, bir tencereye koyunuz ve üzerini geçecek derece su ve tuzu ekleyip, haşlamaya başlayın. Çok fazla yumuşamamasını ve dağılmamasını sağlayarak suyunu iyice süzmeye dikkat ediniz.

Başka bir kap üzerinde yumurtayı ve unu yarım su bardağı suyu çatal kullanarak çırpınız. Dikkat edin karışım ne çok ne katı ne de çok sıvı olmalıdır, orta ayarlarda olmalıdır. Haşladığınız karnabaharları da hazırladığınız karışıma teker teker bulayınız ardından da kızgın yağda kızartınız. İsteğinize göre de üzerine sade yoğurt veyahut sarımsaklı yoğurt ilave edebilirsiniz. Muhteşem bir lezzete sahip karnabahar kızartmanızı servis edebilirsiniz!

Karnabahar kızartması sizi fazla uğraştırmıyor. Kolaylıkla karnabahar kızartması hazırlayabiliyorsunuz. Sofranıza karnabahar yemeği yerine kızartmasını ekleyerek sofranızı zenginleştirebilirsiniz, sofranızı farklılaştırabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*