Kağıttan Fotoğraf Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Dilediğiniz herhangi bir kağıdı ya da kartonu kullanarak, masanızın üzerini süsleyecek fotoğraf çerçeveleri elde etmeniz çok kolay. Fotoğraf çerçevesi yapımı için istediğiniz herhangi bir kağıdı kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerenen şeyler ise kağıdın kare şeklinde ve karenin bir kenarının fotoğrafın uzun kenarının en az iki katı uzunlukta olması.

Malzemeler:
Kağıt ya da karton
Fotoğraf
Yapıştırıcı
Ataş

Nasıl Yapılır?

Fotoğraf çerçevesi yapımı için istediğiniz herhangi bir kağıdı kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerenen şeyler ise kağıdın kare şeklinde ve karenin bir kenarının fotoğrafın uzun kenarının en az iki katı uzunlukta olması.

1- Çerçevenin yapımına başlarken ilk yapmanız gereken kağıdı katlayarak karenin merkezini bulmanız.

2- İkinci adımda yapmanız gereken ise kağıdın kenarlarını aşağıda gördüğünüz gibi katlayıp karenin merkezinde birleştirmeniz.

3- Üçüncü adımda ise kağıdı ters çevirip aynı işlemi bu tarafta da gerçekleştirmeniz gerekiyor.

4- Dördüncü adımda ise kağıdın tekrar diğer yüzünü çevirip kenarlarını aşağıda gördüğünüz gibi katlamalısınız. Bu kısım fotoğraf çerçevenizin de ön yüzü olacak.

5- Son olarak çerçevenizin arkasında kalan üç kulakçığı zamk ile yapıştırdıktan sonra, çerçevenizin ayağını oluşturacak dördüncü kısma da ataşı fotoğrafta gördüğünüz gibi tutturun.

Daha renki bir sunum hazırlamak istiyorsanız, farklı renklerde ve farklı boyutlardaki çerçeveleri iç içe koyarak da kullanabilirsiniz.

Bu yazı için 5 yorum yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*