Kadınlarda Tıraş Bıçağı Kullanımı

Daha önce bu konuyla ilgili kendi deneyimlerimi paylaşacağımı söylemiştim. Ben de daha önce herkes gibi kullanımına karşı önyargılara sahiptim. Daha sonra bunu kendim deneyip görmeye karar verdim. İyi ki denemişim. Şu an eskiden ağdaya verdiğim paraya yanıyorum desem yeridir.

TIRAŞ BIÇAĞI HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

bıçağı herkesin zannettiği gibi tüylerimizin daha kalın çıkmasına sebep olmaz. Sadece hepsini aynı anda kestiğiniz için birlikte uzamaya başlarlar ve size daha kalın görünür. Tüylerin sıklığı vs. tamamen hormonal ve genetiktir. Eğer erkek hormonlarına sahip değilseniz, bacaklarınız asla bir erkeğin ki gibi sık çıkmayacaktır. :) İster ağda kullanın, ister bıçağı, ince tüyleriniz ince, kalın tüyleriniz kalın çıkar. Tabi şunu belirtmekte fayda var; tüyleriniz daha koyu çıkabilir çünkü uzun süre tüylerinizi almadığınız için, deri altındaki tüy kökleri güneşten dolayı koyulaşır o kadar.

TIRAŞ BIÇAĞI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

1- Öncelikle kullanacağınız tıraş bıçağı çok önemli. Ne kadar çok bıçaklı tıraş bıçaklarından kullanırsanız o kadar pürüzsüz bir sonuç elde edersiniz. Bu yüzden sakın tek bıçaklı tıraş bıçaklarından kullanmayın. Bunlar hem tüyleri almaz hem de cildinizi yaralayabilir. Ben beş bıçaklı olanları tercih ediyorum tabi siz dört bıçaklı da kullanabilirsiniz ama tavsiyem bunun altına inmemeye çalışın.

2- Tıraş bıçağı kullanırken kullanmanızı öneririm. Pek çok markanın kadınlara özel tıraş jelleri var, onlardan edinebilirsiniz. Bunlar hem daha çok tüy almanızı sağlar hem de bacaklarınızda ağda efekti yaratır ve daha yumuşak bir sonuç elde edersiniz. Tıraş jeli kullandığınız zaman nereyi aldığınızı daha rahat görebilirsiniz. Böylece aynı yerin üzerinden defalarca geçmenize de gerek kalmaz.

3- Bazıları sabun vs. kullanabiliyor fakat bunlar cildi çok kurutabiliyor ve istediğiniz pürüzsüzlüğü elde edemeyebiliyorsunuz.

4- Tüy alma işleminizi, benim gibi duşun sonuna doğru yapabilirsiniz. Sıcak sudan dolayı gözeneklerimiz açılır, bu da tüyleri yumuşatır ve tıraş bıçağı üzerinden kayıp gider. Böylece daha çok tüy almış olursunuz ki bu da daha pürüzsüz bacaklar demek.

5- Tıraş bıçağıyla tüylerinizi tıraş ederken tüylerinizin çıkış yönünün tersine almaya dikkat edin. Özellikle bikini bölgesinde ki tüylerin çıkış yönü farklı farklı olduğu için burayı alırken, daha iyi bir sonuç için bu ayrıntıyı göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca koltuk altı tüylerimizi alırken, burada da çıkış yönleri farklı farklı olduğu için, sağ, sol, aşağı ve yukarı doğru almalısınız.

6- Tıraş bıçağını kullanırken, daha iyi bir deneyim için arada bir suyun altına tutarak jel ve tüy kalıntılarından kurtulun.

7- Son olarak tıraş bıçağınızın hijyenine dikkat etmelisiniz. Eskisi kadar iyi almadığında veya paslandığında ise hemen değiştirmeniz gerekir.

Bu yazı 31 Mart 2017 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 2.015 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*