İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Yöntemler

Tüm kadınların en çok yakındığı problemlerden biri olan kötü görüntünün yanında psikolojik olarak da özgüven eksikliğine sebep olabiliyor. Geçici olarak yok edilse de problem olma niteliğini her zaman taşıyor. Hormon seviyesine ve cilt tipine bağlı olarak değişiklik gösteren tüyler, bazı kişilerde ince ve seyrek bir görünüme sahipken, bazı kişilerde ise kalın ve sert gözükebiliyor. Özellikle beyaz tenliler ve sarışınlar konusunda oldukça şanslı. Peki koyu, sert, sık ve kalın tüylere sahip olanlar ne yapmalı? Geçici olarak kurtulmak mümkün olsa da bu problemden tamamen kurtulmak isteyenler için birkaç farklı yöntem olduğunu söylemek mümkün. Tüy dökücü ürünler, epilasyon aletleri, sir ağda gibi yöntemler kısa süreli çözümlerdir. Uzun vadede tüylerinizden kurtulmak ve bunu pratik, ekonomik ve doğal yollarla yapmak istemez miydiniz? Bitkisel tüy dökücü tariflerle tüylerinizin azalarak yok olduğuna şahit olabilirsiniz.

istenmeyen-tuy

İlk olarak istenmeyen tüyler üzerinde oldukça etkili olan soğan ve sarımsak küründen başlayabiliriz. Ateşte közlediğiniz 1 adet soğanın ardından, 1 adet sarımsağı rendeleyerek püre haline getirin. Eczanelerde satılan siyah merhemi, püre haline getirdiğiniz sarımsakla karıştırın. Tüylerden arınmasını istediğiniz bölgeye önce bu sarımsak ve siyah merhem karışımını ince bir şekilde uyguladıktan sonra közlediğiniz soğanı üzerine yerleştirin. 1 hafta boyunca her gün yapacağınız bu yöntem ile zamanla tüylerin yok olduğuna şahit olabilirsiniz. Ancak düzenli ve istikrarlı bir şekilde yapmadığınız takdirde istediğiniz sonucu alamazsınız.

Son derece etkili olan bir diğer yöntem ise limon ve tuz karışımıdır. 1 adet limonu sıkarak, suyuna 2 çay kaşığı tuz karıştırarak bu karışımı elde edebilirsiniz. İstenmeyen tüylerinize ağda ya da epilasyon yaptıktan hemen sonra kıl köklerinize bu karışımı sürün. Her ağda ya da epilasyon sonrası bu uygulamayı yaparsanız tüylerinizin zamanla azalmaya başladığına şahit olabilirsiniz. Bu karışım kıl köklerini yakarak zayıflatır ve tüylerin yok olmasını sağlar. Bu karışımı yaparken dikkat etmeniz gereken nokta limon ve tuz miktarlarını abartmamaktır. Eğer sürdüğünüzde cildinizde ciddi bir yanma hissediyorsanız bol su ile yüzünüzü yıkamalısınız. Yanma gibi bir problem yoksa cildinize sürdüğünüz bu karşımı yaklaşık 3 ya da 4 saat bekletmelisiniz.

istenmeyen-tuylerden-kurtulma

Limon ile hemen hemen aynı etkiye sahip portakal ile farklı bir kür hazırlayabilirsiniz. Rendeleyerek püre haline getirdiğiniz portakal kabuğuna bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek krem kıvamına getirin. Ağda ya da epilasyon işleminin hemen ardından istenmeyen tüylerin yok olmasını istediğiniz bölgeye bu karışımı yedirin.

Son olarak tıpkı diğerleri gibi oldukça pratik olan bir kür ile istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Bir adet yumurta akına, çok az miktarda şeker ve mısır unu ekleyerek kremsi kıvama getirene kadar karıştırın. Bu kürü yok olmasını istediğiniz tüylerinizin üzerine sürün. Kuruyana kadar bekledikten hemen sonra ılık su yardımıyla cildinizi tahriş etmeden temizleyin. İçeriğinde bulunan şeker peeling görevi göreceğinden sert dokunuşlarla cildinizi tahriş edebilirsiniz. Haftada 4 kez uygulayacağınız bu kür ile istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*