Hamilelikte İç Giyim

Hamilelik sırasında anne adaylarının giyimi çoğu zaman sorun olur. Bu dönemde çok sıkı olmayan ve terlemeyi engelleyen pamuklu ve ipliklerden yapılmış olan giysileri tercih etmelisiniz. Bu iç giyim için de geçerli.

Hamilelikte Iç Giyim

Hamilelikte Sütyen Seçimi

Genellikle hamileliğin dördüncü ayına kadar anne adayının sütyen ölçüsünü değiştirmesi gerekmez. Hamilelik süresince mutlaka sütyen kullanılması gerek. Eğer göğüsler fazla büyümüşse ve geceleri rahatsız olunuyorsa geceleri hafif ve rahat bir sütyen takılabilir.

Hamilelikte Sütyen

İdeal ve kullanışlı bir sütyen modeli; deri üzerinde iz bırakmamalı. Göğüsleri destekleyecek geniş askıları olmalı ve sütyenin arka kısmı da sırtı iyice sarmalı.

Hamilelikte Çorap Seçimi

Dokuz aylık hamilelik sürecinde hormonlarla birlikte kan dolaşımında da değişimler olur. Bu sorunlar ayaklarda ağrı ve varislere neden olabilir. Uzmanlar hamilelik döneminde elastik çorapların giyilmesini öneriyor.

Hamilelikte Külot

Hamilelikte Külot Seçimi

Hamilelik döneminde ilk aylarda karın büyümediği için anne günlük çamaşırlarını kullanabilir. Ancak karın büyüdüğünde geniş kenarlı, elastik külotlar tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*