Hamileliğe Hazırlık Dönemi

Güzel ve sağlıklı bir hamilelik dönemini atlatmak için en önemli konulardan biri olan hamilelik için iyi bir plan yapmaktır. Hamile kalmadan önce yaptığınız planlarınızı uygularken sizlere düşen bir takım sorumluluklar vardır. Bu sorumluluklardan ilk önce yapmanız gereken bir doktor kontrolünden geçmek olacaktır. Bu kontrol sayesinde hamilelikte, doğum veya doğum sonrasında meydana gelebilecek ters durumlar öncesi bir tedbir alınmış olunacaktır.

hamilelige-hazirlik-donemi

Hamile kalmadan önce doktor kontrolünün diğer bir amaçlarından bir tanesi de hamile kalmadan önce oluşmuş bir takım problemden dolayı tedavi uygulanması öngörülen bir çok rahatsızlıkların (kansızlık, enfeksiyon vb.) tedavi edilmesi ve daha sağlıklı daha rahat bir hamilelilik dönemi geçirmenize yardımcı olacaktır.

Hamileliğe hazırlık döneminde sigara içen anne adayı olmayı düşünen hanımların öncelikle sigarayı bırakmalı ve aynı zamanda sigara içilen ortamlardan da uzak durması gerekmektedir.

Hamileliğe hazırlık döneminde alkol kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Gebe kalmaya karar verdiğiniz anda düzenli ve sağlıklı beslenmeye başlamalısınız. Çünkü hamilelik döneminde beslenme altın kurallardan bir tanesidir.

Bu yazı 25 Eylül 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.228 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*