Güzellik Sırları – Üçgen Yüz

Tipik bir üçgen yüz, oldukça sivri bir üçgenin içinde gibidir. Alın yüksek ve geniş, hafifçe bombelidir, burun uzundur. Gözler büyük ve açıktır. Ağız incedir. Çene dar, yanaklar zayıftır. Görünümü doğunun esrarlı güzelliğini anımsatır. Kararsiz, etkili, diplomat ve sinirli bir karakteri yansıtır. Eğer tipiniz böyleyse, işte bundan yararlanmak, kusurları kapamak için yapmanız gerekenler:

üçgen Yüz

Bütün Yüz İçin

Yüz ve boyun için açık renk, elmacık kemikleri için biraz daha koyu fondöten seçin. Koyu renk bir fondöten hatları daraltır, oysa açık renk genişletir.

Elmacık Kemikleri

Yağlı bir allık kullanın. Bunu üçgen şeklinde, göz köşesinin altından başlayıp şakaklara doğru çekerek uygulayın.

Çene

Tam sivri kısmında daha koyu olmak üzere, toz far (blush) uygulayarak çeneyi yuvarlaklaştırın.

Gözler

“Ateşli” bir görünüm kazandırmak için, gözlerinize yoğun bir makyaj yapın. Göz kapakları esmer renklerde boyanacak, kaşlar şakaklara doğru belirginleştirilecek, kirpikler bütünüyle ve yapıştırmadan maskarayla fırçalanacak. İhtiyaca göre takma kirpik de kullanabilirsiniz. Gözler, tipi daha da belirginleştirecek biçimde, badem şeklinde boyanmalıdır.

Ağız

Üst dudak alt dudaktan daha ince olacaktır. Daha etli görünmesi için alt dudak yuvarlaklaştırılacaktır.

Saçlar

Sade ve parlak olmalı, alnı serbest bırakmalı ve yanakların çevresine bir miktar düşmelidir. Veya ensenin üstünde büyük bir topuz yapabilirsiniz

Bu tipin heybetli görünümünü koruması doğru olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*