Göğüs Sarkmasına Doğal Çözümler

Konu fiziksel olunca kadınlar için çok önemlidir. Çünkü kadınların en çok korktukları şeylerin başında hiç şüphesiz vücutları ile ilgili detaylar gelir. Vay efendim şuram sarkmış mı, buram da kırışıklıklar mı var gibi en ufak bir şeyde hemen korkularını belli ederler.

Kadınların korktukları durumlardan biri de sarkması olayıdır. Bu konuda bir çok kadın endişe içindedir. Fakat tam olarak ne yapacağını, nasıl önlem alacağını bilmez. Elbette sarkması olayında önlem alan ve bu konuda bilgi sahibi kadınlar mevcuttur. Fakat bunun sayı olarak çok az olduklarını düşünüyorum.

gogus-sarkmasi

Göğüsler yağ tabakalarından oluştuğu için er ya da geç sarkacaklardır. Fakat alacağınız önlemlerle bunu geciktirmek elbette mümkün. Üstelik bunu yapmak için cerrahi yöntemlere başvurmak da gerekmiyor.

Şimdi gelelim doğal çözümlerle nasıl engellenir olayına;

Spor Yapın : Göğüsleri ve bu bölgedeki kasları canlı tutacak bir çok egzersiz var. Bunları yaparak kasları canlandırmanız gerekiyor. Bunlar içinde en ideali yüzmek olacaktır.

Sıcak Suyla Yıkanmayın : Sıcak su göğüs sarkmalarının sebeplerinden biridir. Onun için sıcak su ile fazla banyo yapmak göğüs sarkmaları için zararlıdır. Eğer yapabiliyorsanız göğüsleriniz buz ve zeytin yağı ile ovmanız göğüslerin diri kalmasını sağlayacaktır.

Duruşunuz Önemlidir : Mümkün oldukça dik durun. Duruşunuzu gözden geçirmenizde fayda vardır.

Ani Kilo Vermekten ve Almaktan Kaçının : Çok ani kilo vermek ve almak göğüslerin sarkmasına davetiye çıkartmak demektir. Onun için kilo alırken veya verirken yavaş vermeniz gerekmektedir.

Bu yazı 24 Ekim 2016 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 2.788 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*