Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları

Düğün günü kadınların en heyecanlı günlerinden biridir. Ama heyecan düğün gününde değil çok daha öncesinde başlar. Yapılması gereken onlarca hazırlık vardır. Bu hazırlıklardan en önemlisi doğru gelinlik seçimi olmaktadır. Bu seçimin doğru yapılabilmesi için bazı püf noktaları bulunmaktadır.

Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları

Gelinlik seçiminde yeniliklere açık olmak

Açık görüşlü olmak birinci püf noktamızdır. Bu sayede tek bir gelinlik fikrine takılıp kalmayız. Birbirinden çok farklı gelinlikler bulunmaktadır. Bunlar incelenirken gelin adayı kendine çok yakışan seçenekler arasında kalacaktır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta gelinliğin vücuda yakışacak bir gelinlik olması gerektiğidir.

Düğün mekanına uygun gelinlik seçimi

Gelinlik tercihi yapılırken tek önemli nokta vücut tipi değildir. Düğünün yapılacağı mekan da çok önemlidir. Örneğin bir kır düğünü ile salon düğününe giyilecek gelinlikler birbirinden farklıdır.

Enerjinin doğru kullanımı

Gelinlik arayışında ve alımında gelinler yorulabilir. Ama gelinlik seçimini eğlenceli hale getirmek bu yorgunluğu unutturacaktır. Bu noktada önemli olan sizi eğlendirecek ve sözüne, zevkine güvendiğiniz kişilerle gelinlik arayışına çıkmaktır.

Fikir alışverişi

Alışverişte yanınızda mutlaka sözüne güvendiğiniz kişiler de beraberiniz de olmalıdır. Bu kişiler eşinizin akrabaları, arkadaşlarınız aileniz olabilir. Fikrine güvendiğiniz bu kişiler sayesinde karar vermeniz kolaylaşacaktır. Ayrıca eşinizin akrabalarından sözüne güvendiğiniz kişilerin de sizinle beraber olması sayesinde işiniz daha da kolaylaşacaktır.

“Tamam, bu!” dediğiniz gelinlik

İşte tamam dediğiniz gelinlik üstünüzde rahat taşıyacağınız, düğün mekanına uygun, yüz ve vücut tipinize uygun gelinlik olmalıdır. Gelinliğin içinde kendinizi güzel hissetmelisiniz. Üzerinizde saatlerce taşıyabileceğiniz bir gelinlik olmasına da dikkat etmelisiniz.

Gelinliğe bakmaya gidilecek saat

Gelinliğinize bakacağınız mağazaya erken saatte gitmelisiniz. Böylece mağaza çalışanlarının sizinle daha rahat ilgilenmesi mümkün olacaktır.

Bu gelinlik seçiminin püf noktaları sayesinde gelinlik seçimi kabus olmaktan çıkacaktır.

Bu yazı 11 Eylül 2018 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 1.100 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*