Gazete Kağıdından Torba Nasıl Yapılır?

kağıdı kullanarak kolaylıkla yapacağınız torbalar ile hediyelerinizi hoş bir biçimde sunmaya ne dersiniz? Öncelikle gazetenizden 46,5 x 24.75 cm ebatlarında bir dikdörtgen kesin. Torbanızın daha sağlam olmasını istiyorsanız aynı boyutlarda iki ya da üç dikdörtgen de kesebilirsiniz. Ardından gazete kağıdını aşağıda gördüğünüz oranlara uygun olarak katlayın. 13,5 cmlik kısımlara ise karton ya da mukavva ekleyin. Üstte kalan kısmı da mukavvayı kaplayacak biçimde yapıştırın.

Malzemeler:
kağıdı
Makas

Karton
İp

Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle gazetenizden 46,5 x 24.75 cm ebatlarında bir dikdörtgen kesin. Torbanızın daha sağlam olmasını istiyorsanız aynı boyutlarda iki ya da üç dikdörtgen de kesebilirsiniz.

2- Ardından kağıdını aşağıda gördüğünüz oranlara uygun olarak katlayın. 13,5 cmlik kısımlara ise karton ya da mukavva ekleyin. Üstte kalan kısmı da mukavvayı kaplayacak biçimde yapıştırın.

3- 1,5 cmlik kısmı gazetenin kenarına yapıştırarak, torbanızın şeklini belirleyin.

4- Torbanızın alt kısmını oluşturacak 6 cmlik kısmı da fotoğrafta gördüğünüz biçimde katlayın.

5- Torbanızın alt kısmında da uygun boyutlarda bir mukavva yerleştirerek sağlamlaştırın.

6- Son olarak torbanızı aşağıdaki gibi katlayarak şekillendirin. Torbanıza sap eklemek ise ön ve arka kısmında ikişer delik açın. Ardından kullanmak istediğiniz ipleri bu deliklerden geçirip iki ucunu torbanızın iç kısmında kalacak biçimde düğümleyemeniz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*