Foursquare Mayor Nasıl Olunur?

Foursquarede bir mekanın mayoru olmak o kadar da kolay birşey değildir. Eğer mekan çok rağbet gören bir yer değilse kolaylıkla mayor olabilirsiniz. Ama çok bilinen bir yer ise mayor olmak, olduktan sonra bile mayor olarak kalmak çok zordur. Peki mayor nasıl olunur?

1) Foursquarede bir kişinin mayor olması için önce bir profil fotoğrafının olması gerekir. Artık profil fotoğrafı olmayan kişiler mayor olamıyorlar. Yeni başladıysanız ve henüz bir fotoğraf yüklemediyseniz boşuna mayor olmak için uğraşmayın. Hemen Ayarlar bölümünden profil fotoğrafınızı yükleyin.

2) ?

Foursquarede bir mekanın mayoru olmak için 60 gün içerisinde kaç defa mekana ziyaret edildiğine bakılır. Aynı gün içerisinde yapılan diğer check-inler sadece ziyaret olarak sayılır, mayor olmak için bir faydası yoktur. Yani boşu boşuna bir gün içerisinde birden fazla check-in yapmanıza gerek yoktur. 60 gün içerisinde en çok kim o mekanı ziyaret ediyorsa mayor odur.

3) Bir gün içerisinde aynı mekana yaptığınız check-inlerin bir faydası olmayacağı gibi gün içerisinde yaptığınız bir çok mekanda hızlıca check-in (yaylım ateşi gibi) yaptığınızda zaten uyarı alıyorsunuz. Bu tür check-inler de mayorluk için geçersiz sayılır.

4) Mayor olmanıza kaç gün kaldığını zaten sistem check-in yaptıktan sonra göstermektedir. Gösterilen gün kadar daha check-in yaptığınızda mayor olabilirsiniz. Tabi bu sürede mayor olan kişinin check-in yapmaması gerekmektedir. Yoksa 3 gün kaldı diyorsa, o da sizin gibi hergün check-in yapıyorsa hep 3 gün kaldı yazacaktır. Yapacağınız tek şey vazgeçmeden, mayorun 3 gün boyunca tatile gitmesini, telefonunun bozulmasını, internet paketinin bitmesini, işinin çıkmasını için falan dua etmeniz gerekecek. O da olmuyorsa yorum yazarak tehdit edebilirsiniz. Korkmuyorsa para teklif edebilirsiniz. Satmıyorsa mekanı basıp telefonunu kırmanız gerekmektedir.

Sonuç olarak bir mekanın mayoru olmak ve mayorluğu korumak kolay değildir. O yüzden gereksiz yere check-in yapmanıza gerek yok, gerçekten orada değilseniz check-in yapmayın bırakın hakkı olan kazansın.

Bu yazı 14 Ağustos 2012 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 48.657 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*