Format CDsi Nasıl Hazırlanır?

”si nasıl hazırlanır diye elbette merak etmişsinizdir. CD”si hazırlamak aslında çok zorlayıcı değildir. Programlar sayesinde CD”si çok kolay bir şekilde hazırlanıyor. İstediğiniz işletim sistemini CD”si yapabiliyorsunuz. Siz de CD”si yapmak istiyorsanız, bu yazıyı dikkatli okumanızda fayda var.

Malzemeler

Boş CD veya DVD
Herhangi bir işletim sistemi ISO kalıbı
ImgBurn

İlk olarak ImgBurn programını bilgisayarınıza kurunuz. ImgBurn en iyi ve en kolay dosya yazdırma programlarındandır. Kurulumdan sonra programı açınız. “Write image file to disc” kısmına tıklayınız ve oradan da “Browse for a file” kısmına tıklayınız. Ardından format CD”si yapmak istediğiniz işletim sisteminin dosyasını seçiniz. Ardından ayar kısmında bulunan “Write speed” seçeneğinden yazma hızını ayarlayınız. (En az 4x en fazla 8x olması önerilir.)

format cd

Sonrasında ek olarak “Copies” kısmından da kaç kopya oluşturmak istiyorsanız onu seçiniz. Son olarak da hemen alt kısımda bulunan büyük “CD” butonuna basıp, yazma işlemini başlatabilirsiniz!

Format CD”sini çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Çok zorlayıcı işlemlere sizi tabi tutmuyor. Programlar aracılığı ile çok basit bir şekilde format CD”nizi hazırlayabiliyorsunuz. CD yazma işleminde işlemcinize çok yüklenileceğinden, iyi bir PC”ye sahip değilseniz fazla işlem yapmamanız önerilir. Dikkatli bir şekilde davranırsanız eğer sorun ile karşılaşmadan format CD”nizi hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*