Fırında Alabalık Tarifi (20 Dakikada Hazır)

Kolay ve toplamda 20 dakikanızı alacak bir alabalık tarifimiz var bugün. Temizlenmiş alabalığı alıp içini müthiş lezzetlerle dolduracağız, folyoya sarıp fırına vereceğiz. Altın gibi suyu ile yemeyip yanında yatacağız. İsterseniz servis yaparken üzerine bir kaç kaşık tereyağı dökerek lezzetini arttırabilirsiniz. İşte 2 kişilik tarifimiz için malzeme listesi:

2 adet temizlemiş alabalık
Zeytinyağı
Tereyağı
1 dilimlenmiş limon
Taze maydanoz ve dereotu
Tuz ve taze öğütülmüş karabiber

Balığı Hazırlayın

Fırını 200 dereceye ayarlayın. Balıklarınızdan daha büyük iki adet alüminyum folyo kesin. Her folyo parçasına alabalıkları yerleştirin. Her iki tarafı da hafifçe yağlayın. İçine ve dışına; tuz ve karabiber serpin. Her balığın ortasına maydanoz, dereotu ve limon dilimleri yerleştirin. Folyoyu kenarlarından kavrayarak ve bir paket oluşturmak için sıkarak katlayın.

Balığı Pişirin

Hazırladığınız paketleri bir fırın tepsisine yerleştirin. 10 dakika sonra paket kontrol ederek 10 ila 15 dakika pişirin. Et bir çatalla kolaylıkla ayrılmalıdır.

Balığı Servis Edin

Her paketi bir tabağa yerleştirin. Folyo paketlerini dikkatle açın, buharının sizi yakmasına izin vermeyin. Balığı paketin dışına tabağa doğru kaydırın ve üstüne suları dökün. Taze otlar ve limon dilimleri ile servis yapın.

Fırında Alabalık Nasıl Yapılır? İzleyin!

Afiyet Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*