Evde Tonik Yapımı

Cilt temizliği, cilt güzelliğinin en önemli adımıdır. Temiz bir cilt, beraberinde bakımlı bir cildi getirir. Günlük cilt temizliğinin olmazsa olmazı ise, cilt temizleyicisinden sonra tonik ile sıkılaştırma işlemidir.

Cildinizi temizlemek için kullandığınız temizleyici ile gözenekleriniz açılır.

Onları yeniden sıkılaştırmak için ise toniğe ihtiyacınız olacak. uygulamadan önce, temizleyici sonrası ciltte kalan kalıntıları temizlemek ve cildi kirden arındırmak, parlama sorununu çözmek için, tonik kullanmanız gerekecek.

Kozmetik marketlerde satılan toniklerin içerisinde birçok kimyasal madde ve alkol bulunmaktadır. Oysa evde yapacağınız doğal tonik ile cildiniz için çok daha iyi bir seçim yapmış olacaksınız.

için şu malzemeleri kullanabilirsiniz…

Maden Suyu ve Gül Suyu

Her ikisi de en iyi doğal toniklerdir. Sıkılaştırıcı özelliği bulunan maden suyu ve cildi derinlemesine temizleyen gül suyu. Her ikisinin de doğal olmasına özen gösterin. Marketlerde satılan gül suyu yerine, doğal gül yaprakları ile hazırlayacağınız gül suyunu kullanabilirsiniz.

Maden suyu da aynı şekilde. Satın aldığınız ürünün üzerinde soda değil maden suyu yazıyor olmasına dikkat edin. Her ikisini ayrı ayrı kullanabileceğiniz gibi, doğal tonik hazırlamak için her iki malzemeyi karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*