Eski Sevgilimi Unutmak İstiyorum

Zor geçen bir ayrılıktan sonra hepimizin kurduğu bir cümledir “” cümlesi. Aslında unutmak istediğimiz o değil de onun bize yaşattığı acı ve depresif hislerdir. Ayrılığın ardından kısa değil uzun bir zaman geçmesine rağmen hala acı çekmeye, evde oturup ağlamaya, arkadaşlarınızdan uzak durmaya devam ediyorsanız, artık harekete geçmenin zamanı geldi demektir. Peki, şimdi ne yapacaksınız?

Size eski sevgiliyi unutmanın sihirli bir yolu olduğunu söylemeyeceğim. Ama acıları, kalp kırıklıklarını atlatmak, size en iyi gelen şey olacak. Bunu da sizden başkası başaramaz. Onu unutmak istiyorsanız, belki de yapmanız gereken en önemli şey; onun sosyal medya hesaplarını sürekli gözetlemekten vazgeçmek olmalıdır.

Ayrılık süreci; yeni bir dil öğrenmenin, yeni bir hobi edinmenin, bir becerinin geliştirilmesinin en ideal zamanlarıdır. Zamanınızın büyük bir bölümünü onu düşünerek, acı çekerek ya da ağlayarak geçirmek yerine, kendinizi geliştirmeye adayın. Böylece acınız bittiğinde yeni bir beceri geliştirmiş olacaksınız. Siz de eski sevgilimi unutmak istiyorum diyorsanız, işe yataktan kalkıp harekete geçerek başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*