Erkeklerin Seviyorum Deme Yolları

Erkeklerin ağzından çıkan en zor iki kelime ““dur. Bu kelimeleri ondan duymasanız bile bazı işaretlerden sizi sevdiğini kolayca anlayabilirsiniz. Davranışlarından duygularını deşifre edebilirsiniz.

Neden erkekler özür dilemek yerine çiçek gönderir? Neden “seni seviyorum” diyemeden size uzun uzun bakarlar?

Cevap basit: Aşk sözleri söyleyemedikleri için onları şifreli bir şekilde iletmek isterler. Ne yazık ki konuşkan kadınlar bu tip “işaretli” konuşmalara pek bayılmıyorlar.

Erkeğinizin bu şifreli dilini anlatmakta size yardımcı olması için, erkek gözüyle size birkaç örnek vereceğim. Eğer aşağıdaki altı durumdan birini yaşarsanız, bilin ki erkeğiniz bunu açık açık söylemese bile sizi seviyordur.

Sizi uzun uzun izlerken yakalıyorsunuz.

Gözler erkeklerin ruhlarının pencereleridir. Kalplerindeki fırtınalar gözlerinden çok iyi anlaşılır. Arzuladıkları şeyi gözleriyle yerler. Size işte bu yüzden yakıcı bakışlar gönderirler. Eğer bu kadar etkileyici bakışlarıyla gözlerinizin içine bakıyorsa, sizin için olan duyguları derinleşmiş demektir.

Ilk Bakışma

İki çeşit “seni seviyorum” bakışı vardır: İlki “gizli bakışlar” ki onu yakalamanız gerekiyor. 30 yaşındaki Hakan’ın anlattıklarına bakın:

“-Bir partiye gittiğimizde ara sıra sevgilimi gözlüyorum. Bunlar benim için çok özel anlar. Bakışlarımı yakalayanlar ona olan hayranlığımı anlayabilir. Ona gerçekten hayranım ve onun kadar mükemmel bir kişiyi hak etmek için bazen ne yapmam gerektiğini şaşırıyorum.”

İkinci çeşit bakış ise; uzun uzun, hiçbir şey gizlemeden olandır. Genellikle erkekler duygularını göstermeye gelince kapalı oynamayı severler. Eğer sevgiliniz size çekinmeden ve gözlerini ayırmadan bakabiliyorsa, bilin ki sizden çok etkilenmiştir. 29 yaşındaki Okan:

“-Başka hiç kimseye böyle bakmamıştım. O kız beni büyülemişti ve bunu göstermekten kaçınmanın bir anlamı yoktu. Dakikalarca ona baktım, hiç de rahatsız olmadım.” diyor.

Mutfağında sizin sevdiğiniz şeyleri bulunduruyor.

Baget ekmeğini, limonlu keki ve çilekli dondurmayı mı seviyorsunuz? Ne tesadüf, hepsi onun mutfağında mevcut. Hem de bunlardan hiç hoşlanmadığı halde… Tek başına alışveriş gibi hiç romantik olmayan zamanlarında sizi düşünerek hareket ediyor.

“-Bir gün alışveriş listesine bir göz attım ve aldıklarımın yarısından fazlasının kız arkadaşımın sevdiği yiyeceklerle dolu olduğunu gördüm. Çilekli kek, soda ve fındığı hiç sevmediğim halde sürekli olarak satın alıyordum. Onu mutlu etmek benim için doğal bir görev haline gelmişti ve o an onu sevdiğimi anladım.” diyor Murat.

Gelecekle ilgili planlarını size anlatıyor.

Öyle planlar vardır ki, onları anlatan bir erkek “-Benden fazla bir şey bekleme, eninde sonunda gideceğim.” demek ister. Ama bu hileli bir oyun da olabilir. Eğer bir erkek size “-İleride Amerika’da yaşamak istiyorum.” derse ne anlarsınız? Ya da ne anlamalısınız? Belki sizi fazla ümitlendirmek istemiyor, belki de onun istediği şekilde yaşayıp yaşayamayacağınızı araştırmak istiyor. 26 yaşındaki Fuat bakın neler söylüyor:

“-Kız arkadaşıma hayallerimi anlatıyorum, özellikle ona ters gelebilecek olanları. Bunu yaparken aslında benim hayat anlayışıma katlanıp katlanamayacağını test etmek istiyorum.”

Önce de anlattığım gibi iki seçeneğiniz var: Ya sizden kurtulmak istiyor ya da sizi gelecek planlarına hazırlamak istiyor. İlk durumu ikincisinden ayırt etmek kolay. Eğer “-Kaliforniya’ya yerleşmek istiyorum. Orada master yapıp çalışacağım.” diyorsa hayat projelerinde bir yeriniz yok demektir. Eğer Kaliforniya’ya yerleşmek istediğini söyledikten sonra yurt dışında yaşamak hakkında fikrinizi soruyorsa, bilin ki uzun süreli bir ilişki planlıyordur.

Ona hediye ettiğiniz gömleği sürekli giyiyor.

Hiçbir erkek sizin onu giydirmenize kolay kolay izin vermez. Çünkü giyinmek kendisini ifade etme yollarından biridir. Belki erkekler görünüşlerine kadınlar kadar titizlikle yaklaşmayabilirler ama tarzlarıyla ilgili tutucudurlar ve kolay kolay vazgeçmezler. Giyim tarzlarına müdahaleleri çok zor kabul ederler. Onların iyiliğine yapılan müdahaleler bile ters karşılanır. Eğer bu konuda yardımınızı isterlerse veya sizin görünüşünüzü kabul ederlerse bilin ki gururlarını bir kenara bırakmışlardır ve sizin onlar için özel olduğunuzu ifade etmek istiyorlardır.

Erkeğiniz kendisi için bir şey seçmiyor mu? Yapamadığından veya siz daha iyi yaptığınızdan değildir bu! Eğer kontrolü sizin elinize bırakıyorsa, söylemek istediği bir şey vardır. Sonuçta arkadaşları bile bu değişikliği fark edip onunla dalga geçmiş olabilir ama siz onun için arkadaşlarının alaycı şakalarından önemlisinizdir. Sizi sevdiğini göstermesinin daha güzel bir yolu var mı?

Dışarı çıktığınızda hemen yanınızda oluyor.

Birlikte çıktığınızda sürekli yanınızda dikilip hiçbir yere ayrılmıyorsa, bu bir aşk göstergesidir. Unutmamanız gereken bir şey var: Sürekli kadın avına çıkmış gibi davranmak erkeklerin doğasındadır. Alışkanlıktan olsa gerek her erkek gittiği yeri Mükemmel Kadın’ı bulmak için keşfedilecek bir ada gibi görür. Ama eğer onun için siz Mükemmel Kadın iseniz durum değişir. Gözü başka kadınları görmez ve sizi başkalarının bakışlarından korumak için hep yanınızda olur. Duygularıyla ilgili henüz karar vermemiş olan bir erkekse, arayışlarını sürdürecek ve sizin tarafınızdan yakalanmamak için ya sizin arkanızda ya da yolunuzu açmak ister gibi önünüzde yürüyecektir. Size küçük bir sır: Sizi seven bir erkek sizinle omuz omuza yürüyecektir. Bu şekilde size olan bağlılığını gösterir ve aynı zamanda onu her an bulabileceğiniz ve görebileceğiniz bir yerde durur. Eğer yanınızda durursa, ona her an dokunabilirsiniz, bu da ortalıkta dolaşan seksi kadınları uzaklaştırır. Erkeğiniz bunu çok iyi bildiği halde yanınızdan ayrılmıyorsa, size bağlandığından emin olabilirsiniz.

“-Kız arkadaşımın hemen yanında bulunuyorsam, kulağıma bir şeyler fısıldamasına imkan vermiş olurum veya ara sıra ufak öpücükler çalabilme fırsatı bulurum. Aynı zamanda başkalarına ‘Kızlar boş değilim’ demenin bir yolu bu.” diyor 27 yaşındaki Serdar.

Telefonuna cevap vermenize izin veriyor.

Çalan telefonlara karşı erkekler kadınlardan çok daha temkinli davranıyorlar. Hattın diğer ucunda barışmak isteyen eski bir kız arkadaş olabilir veya onu merak eden annesi arayabilir. Telefonu siz açarsanız onlar için hiç de hoş bir sürpriz olmayacaktır. Bu aynı zamanda size karşı sakladıkları bir şey olmadığını da gösterir.

“-Erkekler pek paylaşmayı sevmez. Telefonuna cevap vermenize izin verdiyse, bu hayatını tüm yönleriyle sizinle paylaşmaya hazır olduğunu gösteriyor. Sizi geçici değil kalıcı bir aşk olarak nitelendiriyor demektir.” diyor 29 yaşındaki Ali.

Sırlarını paylaşmaya hazır olmasından ziyade, size hayatının kapılarını ardına kadar açmıştır. Bir ilişkide özel kalan son şey telefondur. Eğer bu da elden gittiyse, o erkek artık pes etmiştir. O artık sizin demektir. Sizi sevdiğinden emin olabilirsiniz.

Aşkını anlayın!

Buluştuğunuz erkeğin duygularının derinleştiğini gösteren birkaç işaret:

  • Buluşacağınız restorana sizden önce gelir.
  • Bütün arkadaşlarınızın isimlerini bilir.
  • Spor programlarının yayınlandığı saatlerde bile sizinle birlikte olmaktan keyif alır.
  • Aileniz hakkında soru sorar.
  • Erkek arkadaşının ona verdiği sırrı sizinle paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*