Erkekler Telefonda Konuşmayı Neden Sevmez?

Kadınlar telefonda uzun uzun konuşmayı, konudan konuya atlamayı hatta ufak tefek dedikodu yapmayı severler. Ama erkeklerin yapısı böyle değildir. İlişkiye yeni başlandığında her ne kadar erkek sevgilisiyle saatler süren telefon konuşmaları yapsa da bir süre sonra bu uzun konuşmalar kaybolup gidiyor. Peki bunun sebebi düşünüldüğü gibi erkeğin ilgisinin azalması ya da artık sizi sevmiyor olması mı sizce? Nadir de olsa cevap evet olabilir ama genel olarak ele alacak olursak bir erkeğin uzun telefon görüşmelerinden uzak durmasının sebepleri farklı olabilir.

İlk olarak kadın ile erkeğin telefon konuşmasına bakış açıları farklıdır. Mesela erkek yaptığı telefon konuşmalarının amacının dışına çıkmasını istemez. Ama kadında durum çok farklıdır. Gün içerisinde bir erkek sevgilisini aradığında kısa ve net bir şekilde ne yaptığını sorar ve aynı şekilde karşılık bekler. Ama kadının cevabı bundan çok çok fazlası olur. Kadın sorulanın üstüne daha da fazlasını ekleyip konuşmaya devam eder.

Bir erkek sevgilisiyle bir konu üzerine saatlerce konuşabilir ya da tartışabilir. Bunda herhangi bir sorun yoktur. Ama bu saatlerce konuşma telefonda yapılmaya çalışılırsa erkeği bir panik havası kaplar. Hele bir de erkek konuşma sırasında kalabalık bir ortamda ise konuşma zorluğu çeker ve bu yüzden konuşmanın bir an önce bitmesini ister.

Telefon konuşması sırasında bir erkek sizi dinlemiyor ve alakasız cevaplar veriyorsa da sebep büyük ihtimalle o an yapması gereken daha önemli işleri olmasıdır. Bir erkeğin sevgilisi varken ondan daha önemli olan ve vakit ayırması gereken bir şey olabilir mi demeyin. Elbette var. Bir erkek için iş ve saatleri farklı önem arz eder. Mesai saatleri içerisinde, meşgul bir anda ve rahatsız bir ortamda sevgiliyle uzun uzun telefonda konuşmak bir erkeğin yapmayı tercih edeceği en son şeylerden biridir.

Son olarak da eğer bir erkek sizinle telefonda konuşmak istemiyorsa bunun sebebi en kötü ihtimalle sizden hoşlanmaması olabilir. Bu yüzden de sizinle iletişim kurmak için herhangi bir nedeni yoktur.

erkekler-telefonda-konusmayi-neden-sevmez

Bir erkek telefonda sonu bitmeyen hikayeler, hiç tanımadığı insanlara dair olaylar, üçüncü bir kişinin ilişkisi yani kısacası ilişkiniz dışındaki herhangi bir şeyi konuşmak ve dinlemek istemez. Kalabalık bir ortamda bulunduğunda sonu gelmeyen uçsuz bucaksız görüşmeler erkeklerin sıcak bakacağı bir durum değildir. Kısacası bir erkek için en iyi telefon konuşması kısa, net, amacı dahilinde ve sonu odaklı olandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*