Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Hayatımızın her anında kimyasallar vardır. Kimyasallardan kendinizi doğal şeyler tüketerek, kullanarak uzak tutabilirsiniz. Ağız sağlığı insan için çok önemli olduğundan dolayı dikkatli davranmak gerekiyor. Doğal diş macunu kullanarak ağzınızdan kimyasalı bir miktarda olsa uzak tutmuş olursunuz. Diş macununu evde yapmanız sağlığınız açısından size çok büyük faydalar sağlarken, zarardan da kurtaracak.

diş-macunu

Malzemeler

4 deniz tuzu
1-2 nane
2/3 bardak karbonat
Gerektiği kadar su

Tüm malzemeleri ilk olarak karıştırınız. Ardından tadına bakınız ve kıvamının tam olup olmadığını iyice kontrol ediniz. Hazırlamış olduğunuz diş macunu eğer hoşunuza giderse, hava sızdırmayan bir tüpte veyahut plastik bir poşete koyup saklayabilirsiniz. En önemli kısmı da hazırlamış olduğunuz macun ile en az günde 2 kez dişlerinizi fırçalamaktır.

Doğal diş macunu sayesinde sadece dişleriniz beyazlamayacak! Dişleriniz kimyasal ile temizlenmediğinden dolayı çok daha sağlıklı olacak. Hem dişlerinizin sağlam kalma ömrünü uzatacaksınız hem de dişlerinize zararsız bir fayda sağlayacaksınız. Doğal diş macunu ile gerçek ağız sağlığına “merhaba” diyeceksiniz!

Bu yazı 09 Temmuz 2014 tarihinde yayımlandı ve bugüne kadar 7.811 defa okundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*